Jdi na obsah Jdi na menu

Američtí rockeři Godsmack zavítají poprvé do České republiky!

16. 1. 2019

Live: Godsmack                              

Datum: 11.06.2019                                            Místo: Lucerna-Velký sál, Praha

godsmack.jpgGodsmack (foto - zdroj: Charmenko CZ)

Není mnoho významných kapel, které by v České republice ještě nikdy nevystupovaly. Patří k nim kupodivu i jedna z nejdůležitějších amerických skupin žánru hard & heavy – bostonští Godsmack.

Ale i toto bílé místo na naší koncertní mapě záhy zmizí. Energické kvarteto v čele s charismatickým zpěvákem a kytaristou Sullym Ernou vystoupí 11. června ve Velkém sále pražské Lucerny.

Godsmack se stylově pohybují ve vodách nu-metalu, hard rocku, post-grunge a heavy metalu. V jejich směřování lze nalézt volnou inspiraci takovými jmény jako jsou Alice In Chains nebo Metallica, ale také Black Sabbath, Aerosmith, Led Zeppelin či Rush.

Sully Erna spolu s kytaristou Tonym Rombolou, basistou Robbiem Merillem a bubeníkem Shannonem Larkinem mají na kontě sedm studiových alb, desítky songů v top ten amerických žebříčků a přes 20 milionů prodaných nosičů.

Pro jejich tvorbu je zejména v poslední době typická hravost a nadhled, s jakou míchají hudební styly.

V rozhovoru pro Forbes Sully Erna říká: „Dostali jsme se do fáze, kdy už se chceme muzikou hlavně bavit. Udělali jsme dost práce a víme, co nás ještě čeká. Ale je to jen rock and roll a není důvod být stále nahněvaný rebel a brát všechno vážně.”

Zároveň se členům Godsmack nevyhýbá ani lidské utrpení a tragické ztráty. Po nenadálé smrti syna kytaristy Tonyho Romboly skupina solidárně přesunula velké evropské turné, plánované původně na podzim 2018.

V rámci něj se letos v červnu novou energií nabitý band zastaví poprvé také v Praze. Představí nejen skladby z posledního alba, ale zabrousí i do vlastní bohaté historie.

Godsmack vznikli v roce 1995 v Lawrence, asi osmdesátitisícovém městě v americkém státě Massachusetts. Sully Erna se tehdy rozhodl, že po dlouhé kariéře bubeníka, jež začala v jeho třech letech, přejde do přední linie pódia a začne se realizovat jako zpěvák, autor a kytarista.

V roce 1998 podepsali kontrakt s labelem Universal a zaznamenali první úspěch s eponymní nahrávkou, která dosáhla třímilionového prodeje.

V letech 1999 a 2000 zaujali na Ozzfestu a s druhým albem „Awake” se dočkali nominace na Grammy v kategorii Best Rock Instrumental Performance za píseň „Vampires”.

Úspěšná cesta pokračovala singlem „I Stand Alone”, kterému dopomohly k popularitě také ohlasy kolem filmu „The Scorpion King”, a který má v současnosti na YouTube přes 126 milionů zhlédnutí.

Dalším milníkem byla deska „Faceless” produkovaná spolupracovníkem Petera Gabriela a Tool Davidem Botrillem nebo plně akustická nahrávka „The Other Side” z roku 2004.

Album „IV” vzniklo ve spolupráci s producentem Andym Johnsem, jež stál za zásadní deskou rockové historie „Led Zeppelin IV”, a rozšířilo zvukovou paletu spojenou se Sullym Ernou a Godsmack.

Nahrávka „Good Times, Bad Times” vyšla jako kompilace k 10 letům kapely a v úspěšném tažení rockovým světem formace pokračovala i na albech „The Oracle” (2010), „1000hp” (2014) a „When Legends Rise” (2018).

Ikonická americká skupina Godsmack vystoupí 11. června ve Velkém sále pražské Lucerny. Vstupenky jsou k dispozici v sítích Ticketmaster a Ticketportal za 900,- Kč. Koncert přináší Charmenko CZ.