Jdi na obsah Jdi na menu

Další hvězdou programu Lucerna Music Baru budou irští Kodaline!

9. 7. 2017

Live: Kodaline

Datum: 25.11.2017                                                    Místo: Lucerna Music Bar, Praha

kodaline_2017.jpgKodaline (foto - zdroj: Lucerna Music Bar)

Irská kapela Kodaline vydala 23. června singl „Brother”, který předznamenává třetí studiové album. Nový song, a nejen ten, zahraje sympatická čtyřka 25. listopadu v Lucerna Music Baru, kde si odbyla v loňském roce pražskou premiéru.

Původní název formace zněl 21 Demands, v roce 2012 se však přejmenovali na Kodaline. Zpěvák a kytarista Steve Garrigan a kytarista Mark Prendergast vyrůstali ve Swords v Dublinu a znali se od dětství. Chodili spolu na střední školu v Colaiste Choilm ve Swords, kde se účastnili mnoha soutěží hudebních skupin. Někdy v té době se k nim připojil bubeník Vinny May a v lednu 2012 je doplnil hráč na basovou kytaru Jason Boland z Celbridge v County Kildare.

Kvartet vydal své první EP „The Kodaline” v září 2012 v produkci Philipa Magee. „All I Want” vybral DJ Fearne Cotton z BBC Radio 1 jako desku týdne, zazněla i v seriálu „Grey's Anatomy”. V prosinci 2012 BBC ohlásilo nominaci Kodaline v Sound of 2013. V následujícím roce kapela vydala svůj debut, album „In a Perfect World”. Z nahrávky „In a Perfect World” vzešly čtyři singly - „High Hopes”, „All I Want”, „Love Like This” a „Pray”, stejně jako sedm nových písní.

V prosinci 2014 skupina ohlásila druhou desku „Coming Up for Air” a na YouTube umístila skladbu „Honest”. O pár dní později ji následoval song „Unclear”. Album, které vyšlo v únoru 2015, v UK Albums Chart dosáhlo čtvrtého místa a písně „The One” a „Honest” se dostaly do britské singlové Top 40.

Vstupenky na pražské vystoupení Kodaline za 590,- Kč + poplatky jsou k dispozici na webu musicbar.cz, na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), přes GoOut.cz nebo v sítích Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den koncertu budou lístky za 690,- Kč. Pozor, klub bude otevřen již od 18:30 hod.