Jdi na obsah Jdi na menu

Jaromír Nohavica vystoupí na podzim dvakrát v O2 Areně!

11. 4. 2013

Live: Jaromír Nohavica                     Guest: Robert Kuśmierski

23.10.2013 O2 Arena, Praha
24.10.2013 O2 Arena, Praha

nohavica.jpgJaromír Nohavica (foto - zdroj: novinky.cz) 

Dva rozdílné koncerty připravuje v pražské O2 Areně na 23. a 24. října ostravský písničkář Jaromír Nohavica. Na prvním se představí s Janáčkovou filharmonií Ostrava a následující den ve své tradiční podobě s kytarou nohavica-robert-kusmierski.jpga heligonkou, kdy ho doprovodí polský akordeonista a klavírista Robert Kuśmierski. Předprodej vstupenek v cenách od 490 korun bude zahájen 9. dubna. ČTK o tom za pořadatele informoval Jaroslav Svoboda.

Nohavica je první tuzemský interpret, který v pražské O2 Areně vystoupí na dvou koncertech,“ uvedl Svoboda. Takzvané „dvojáky“, které se dělají v případě mimořádného zájmu o koncerty, jsou také vzhledem k vytíženosti interpretů v O2 Areně vzácností. V minulosti zde dva dny po sobě vystoupili například Madonna nebo Roger Waters.

nohavica-filharmonie.jpgNa koncert s Janáčkovou filharmonií Ostrava pod vedením Marko Ivanoviče bude 23. října O2 Arena upravena pouze k sezení. Spojení s těmito filharmoniky si Nohavica vyzkoušel za nadšeného ohlasu publika loni v ostravském Gongu. O den později vystoupí Nohavica se svým sólovým, více než dvouhodinovým koncertním programem, s polským muzikantem Kuśmierskim. Plocha O2 Areny bude tentokrát otevřená na stání.

Pořadatelé očekávají o Nohavicův koncert velký zájem. Když loni vystoupil na 20. ročníku festivalu Benátská noc v libereckém areálu Vesec, do areálu dorazilo 19.000 lidí. V roce 2009 zase třikrát po sobě zcela zaplnil pražskou Lucernu, rok předtím poprvé v historii ostravských Colours of Ostrava vyprodal festival. Také jeho alba patří mezi dlouhodobě nejprodávanější na tuzemském trhu. Nejprodávanějším albem roku 2012 se stala jeho nahrávka Tak mě tu máš, které prodal 37.934 kusů v době, kdy se v Česku dává domácím interpretům zlatá deska za 3000 prodaných kusů a platinová za 6000 kusů.

Nohavica se před dvěma lety jako první český písničkář v historii stal nositelem prestižní hudební ceny Premio Tenco. Cenu, která se každoročně uděluje v rámci Festivalu autorských písní, převzal ve vyprodaném Teatro Ariston v italském San Remu. Zařadil se tak k takovým osobnostem písničkářského světa, jako jsou Leonard Cohen, Donovan, Jacques Brel, Bulat Okudžava či Vladimir Vysockij, kteří stejnou cenu dostali v minulosti.

 zdroj: (ČTK) -jir jw

Poslechni si písničky od Jaromíra Nohavici zde hudba.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář