Jdi na obsah Jdi na menu

Kytarový alchymista Steve Vai zavítá v rámci svého turné i do České republiky!

4. 7. 2013

Live: Steve Vai

Datum: 29.09.2013          Místo: Lucerna-Velký sál, Praha

stevevai2013.jpgSteve Vai (foto - zdroj: Live Nation) 

Kytarový alchymista Steve Vai pokračuje ve svém turné a přidává další koncertní termíny na podzim letošního roku. Na seznamu jeho evropských zastávek nechybí ani Praha, kde se Steve Vai představí ve Velkém sále Lucerny.

„The Story of Light představuje Vaie jako skladatele, aranžéra a ze všeho nejvíc jako kytaristu, který nadále zvyšuje laťku pro sebe i ostatní.“ - Gibson.com

Na základě nadšených reakcí na jeho poslední turné „Story of Light Tour 2013“ čítající 90 koncertů se virtuózní kytarista a vizionářský skladatel Steve Vai rozhodl přidat další evropská koncertní data. Ohlasy fanoušků na koncerty byly fenomenální a jsou k dispozici na ticketmaster.com.

Turné probíhá na podporu jeho kritikou velmi dobře přijatého sólového alba Story Of Light, které vyšlo v roce 2012 u společnosti Favored Nations Entertainment, kterou Vai založil v roce 1999.

Steve Vai odstartuje turné „The Story of Light Tour 2013“ 29. srpna tohoto roku v Belfastu a do října na něm odehraje téměř tři desítky koncertů po celé Evropě.

The Story Of Light je Vaiovo první studiové album za posledních sedm let a server AOL Noisecreep jej popsal jako „brilantní nahrávku, plně naloženou vším tím stratosférickým a vkusným hraním, které Vaiovu práci definuje. Album je rozsáhlou a expresivní dvanáctiskladbovou kolekcí pokračující v koncepčním a kosmickém příběhu, který umělec započal na uznávaném albu Real llusions: Reflections (2005). Děj sleduje pouť člověka řízeného šíleným žalem, proplétanou tragédií, zjevením, osvícením a vykoupením. Kytara trojnásobného držitele Grammy Steva Vaie je na celém albu lyricky zvučná a technicky suverénní.

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro v cenových relacích od 690,- Kč do 990,- Kč.

Pořadatel: http://www.livenation.cz