Jdi na obsah Jdi na menu

Legendy World music DEEP FOREST vystoupí poprvé v ČR!

25. 12. 2012

Live: Deep Forest

Datum: 27.02.2013          Místo: Palác Akropolis, Praha

deepforest.jpgDeep Forest (foto - zdroj: goout.cz)

Jako pilotní akci nového projektu Top of the world uvádí Palác Akropolis koncert legendárních DEEP FOREST, kteří tak poprvé vystoupí v České republice a představí při tom své nové album.

Deep Forest se během své dvacetileté existence stali legendou na poli world music, dokázali totiž nemožné: prodali přes deset milionů alb s hudbou, kterou jiní označují za menšinový žánr.

Vybírají si motivy z exotických končin z nahrávek renomovaných muzikologů, vkládají je do současného kontextu, vytvářejí z nich hypnotické taneční remixy.
Tajemství jejich úspěchu je v tom, že propojují známé s neznámým a balancují na hraně masového vkusu jako akrobat na létající hrazdě.

Na svém prvním albu čerpali z afrických stylů, skladba Sweet Lullaby se stala světovým hitem. Druhé album Boheme, orientované na evropské regiony získalo cenu Grammy.
Jejich hudba je rafinovanou encyklopedií stylů celé planety, od Pygmejů z Konga až po romskou hudbu z Maďarska.

Vedle dalších nominací na Grammy získali desítky prestižních cen, od MTV až po zlaté a platinové desky, k jejich albům přispěli umělci světového renomé jako Peter Gabriel, Vernon Reid, Iarla Ó Lionáird, Youssou N'Dour, Neneh Cherry či maďarská zpěvačka Marta Sebestyen.

Podíleli se na hudbě k desítkám filmů včetně Ostrova Dr Moreaua či cyberpunkové sci-fi Strange Days režisérky Kathryn Bigelow.

Dvacetileté výročí slaví návratem v plné síle s albem Deep Africa, které vychází v lednu 2013 a propojuje nevyčerpatelnou muzikálnost afrického kontinentu s technologií a fantazií 21 století.

Vstupenky (Prodej v pokladně Paláce Akropolis)

  • Kč 699 – Prodej v Akropoli – Ke stání – (prodej do: 27.02.2013)


Více informací:

http://www.deep-forest.fr/

Web: http://www.palacakropolis.cz/

 

deep-forest-world-mix.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář