Jdi na obsah Jdi na menu

Před Bruno Marsem v Praze vystoupí talentovaný Mayer Hawthorne!

21. 7. 2013

Live: Bruno Mars        Support: Mayer Hawthorne

Datum: 06.11.2013              Místo: O2 Arena, Praha

mayer-hawthorne-2013.jpgMayer Hawthorne (foto - zdroj: musicunderfire.com)

Do pražské O2 Areny zavítá 6. listopadu poprvé ve své kariéře Bruno Mars. Jako hosta s sebou přiveze krajana Mayera Hawthorna, který se českému publiku představí také premiérově.

Mayer Hawthorne urazil od vydání debutového alba dlouhou cestu a nyní říká: „Život je skvělý“.  Vydal dvě dobře přijatá dlouhohrající alba, jeho skladby byly použity pro film i televizi a vystupoval po celém světě po boku Bruno Marse, Foster The People, Erykah Badu, Janelle Monae nebo Amy Winehouse.

Jeho aktuální počin „Where Does This Door Go“ produkovali Pharrell Williams, Greg Wells, Jack Splash, John Hill a Oak (z Oak & Pop). Jedním z výsledků práce hvězdného produkčního týmu je i silný singl „Her Favorite Song“, který měl premiéru v květnu tohoto roku a okamžitě se stal hitem. Vydání celého alba je plánováno na červenec 2013.


 
Mayer vyrůstal nedaleko Detroitu v Ann Argot ve státě Michigan. Produkoval hudbu, působil jako DJ a většinu svého života hrál na více nástrojů.  Na jeho hudební vývoj měly velký vliv legendy jako Barry White nebo Curtis Mayfield, později pak hip-hopový DJ a producent J Dilla.

Atmosféru jeho novinky někteří popsali následovně: „Where Does This Door Go zní, jako když se Steely Dan setká s Beastie Boys.“
 
„Jediné pravidlo, které jsem měl, když jsem nahrával tuto desku, bylo, že to musela být zábava,“ uvedl Mayer.
 
V posledních pěti letech Mayer dospěl jako zpěvák, skladatel i ve své touze po spolupráci. Spolupráce s partnery jako Winehouse a Badu ho naučila používat svůj hlas jako nástroj. Textově se vzdálil od hořkého tónu ze svých prvních dvou alb k rozmanitějšímu a osobitějšímu vyprávění. 

Související: 

Americký zpěvák Bruno Mars vystoupí začátkem listopadu v Praze!