Jdi na obsah Jdi na menu

Alice In Chains představili novou skladbu The One You Know

10. 5. 2018

alice-in-chains_2018.jpgAlice In Chains (foto - zdroj: facebook.com)

Alice In Chains před nedávnem ohlásili nové, zatím stále bezejmenné album, které vyjde již během léta. Dle kapelníka a kytaristy Jerryho Cantrella by mělo jít o návrat do grunge devadesátých let a nahrávka by měla znít jako za dob zemřelého Laynea Staleyho. Novinka bude prvním studiovým počinem od vydání pozitivně přijaté desky „The Devil Put Dinosaurs Here” z roku 2013.

Aktuálně zveřejněný song nazvaný „The One You Know” skutečně stojí na pilířích grunge a rocku posledních let minulého století. Nejde o žádnou výbušnou pecku, ale poklidnou až zadumanou skladbu s výrazným kytarovým riffem a hutným bahnitým zvukem, tak jak to ostatně od Alice In Chains máme rádi. Nezpochybnitelně charismatický zůstává i vokál Williama DuValla, v jehož případě si po smrti Staleyho nemohla skupina najít lepší náhradu.

Singl „The One You Know” doprovází rudě zbarvený klip s důrazem na mikrobiologii a psychicky ne zcela ideálně rozpoložené osoby. Rozkvetlé kytičky ani sluníčko se tak do videografie kapely neprobojovaly ani tentokrát.

Text - zdroj: musicserver.cz/Ondřej Hricko