Jdi na obsah Jdi na menu

Populární kapela Slza spojila síly s Celeste Buckingham

7. 2. 2018

slza-a-celeste-buckingham_2018.jpgPetr Lexa a Celeste Buckingham (foto - zdroj: Youtube, Ocko.tv)

Petr Lexa ze skupiny Slza prožívá s Celeste Buckingham těžké období. Skladba „Na srdci” je o rozchodu dvou lidí, kteří se snaží svůj vztah ukončit tak, aby v jejich myslích zůstal jako krásná minulost.

Příběh je vyprávěný prostřednictvím vzpomínek. Retrospektivní prostřihy videa lehce matou, ale posléze je vidět, že to Petr Lexa s Celeste Buckingham zvládli a do zdárného konce došli. Song pochází z alba „Holomráz”, které kapela Slza vydala loni v listopadu.

„Hlavní dějová linie videoklipu se odehrává na terapeutickém sezení a dělala se ve slow motionu, aby se následně docílilo temné a syrové nálady scén. A to vypadá tak, že se vše točí do písničky, která je ve dvojnásobně zrychleném tempu včetně zpívání. Když jsme takto museli zpívat a poslouchat song celý den, vypadalo to, že díky natáčení budeme všichni muset vyhledat terapii skutečnou,” komentuje se smíchem Petr Lexa a Lukáš Bundil vznik vizuálu.

„Jedná se o textově i hudebně silnou skladbu, navíc ve formátu česko-slovenského duetu. Rovněž u samotného klipu jsme nechtěli nic obyčejného. Proto jsme Petra a Celeste zasadili do prostředí kruhové párové terapie, kde naplno proběhne jejich názorový střet,” doplňuje autor původního námětu a režisér Radim Věžník.

Video se točilo převážně na Hradčanském náměstí v nádherných reprezentačních prostorách Martinického paláce, kam veřejnost běžně nemá přístup. Čas natáčení exteriérů byl v té době jediným dnem, kdy v Praze sněžilo, což perfektně podpořilo celkovou atmosféru.

„Práci na této úžasné písni jsem si opravdu vychutnala, a to jak ve studiu, tak i při samotné tvorbě videoklipu. O to více se těším, až si duet se Slzou budu moci zazpívat naživo. První příležitostí bude Holomráz Tour 2018, v rámci něhož vystoupím na koncertě v Praze, Brně a Ostravě,” dodává závěrem Celeste Buckingham.

Text - zdroj: ocko.tv, ireport.cz