Jdi na obsah Jdi na menu

Slash na koncertě v Praze nakopal vyprodané Lucerně zadek

16. 2. 2013

 006---slash-featuring-myles-kennedy-and-the-conspirators.jpgSlash, Myles Kennedy and The Conspirators

zdroj: topzine.cz

Autor:

Foto:  Angelika Špicarová

V pondělí 11. února zavítal do Velkého sálu pražské Lucerny kytarista, který se nálepky ex- Guns N‘ Roses už nikdy nezbaví. Slash vystoupil již s fixní sestavou kapely The Conspirators a zpěvákem Mylesem Kennedym. 

017---slash-featuring-myles-kennedy-and-the-conspirators.jpg                                Slash se zpěvákem Mylesem Kennedym

I přes nevlídné počasí byla pasáž před vstupem do Lucerny zaplněna fanoušky dychtícími po co nejlepším fleku pod pódiem už hodiny před otevřením vstupních dveří.  Nicméně v sedm se kýženého otevření dočkali a začali postupně zaplňovat vyprodanou Lucernu. Jako předkapela vystoupila česká Venefica.

Kapela by však měla zapracovat na zpěvákově silném akcentu u anglických textů, z nichž sestává celý jejich repertoár. Ani zvukaři příliš nepomohli, když Veneficu nazvučili velmi obstojně, takže bylo zpěváka opravdu dobře slyšet. Snad jediným světlým momentem jejich vystoupení byl cover písně kapely Bon Jovi You Give Love A Bad Name, který však do jejich repertoáru nijak logicky nezapadal.

029---venefica.jpgVenefica

Obecenstvo nevypadalo, že by se nějak zvlášť bavilo. Otázka však je, zda je to chyba kapely. Hráči to totiž nejsou špatní, jen jejich metalovější vyznění příliš nekorespondovalo s rázem večera. Nicméně svůj set příliš nenatahovali, a tak už krátce po deváté přišel na řadu očekávaný zlatý hřeb večera.

Přímo k věci

Sálem spolu s nástupem kapely na pódium proplul konopný mráček kouře, který na Slashových koncertech u jistých skupin lidí už prostě tolerujeme. Nicméně spolu s oblakem udeřila i úvodní skladba prvního Slashova sólového alba Ghost.  V nadupaném dvouhodinovém setu, kde nebyl čas na zbytečné kecy, zazněly z prvního alba i Starlight, Gotten či Back From Cali.  

004---slash-featuring-myles-kennedy-and-the-conspirators.jpg

Slash

Jako nejvýraznější conspirator se tento večer představil pařmen Todd Kerns, který ten večer dostal prostor nejen jako baskytarista. Zaskočil za Mr. Ječáka Kennedyho při songu Doctor Alibi původně nazpívaném Lemmym Kilmisterem a dostal tím vyprodanou Lucernu naprosto do varu. Ke konci koncertu se k mikrofonu dostal ještě jednou, a to u skladby Welcome to the Jungle. Po Doctor Alibi – největším nářezu celé show – následoval jam celé kapely. 

019---slash-featuring-myles-kennedy-and-the-conspirators.jpgSlash a Todd Kerns

Vcelku zarážející byl fakt, že z alba Apocalyptic Love nezazněl singl Bad Rain, nicméně zadostiučiněním byly songy Anastasia, You’re A Lie či Standing In The Sun. Jako poslední záležitost před přídavkem zazněla, jako vzpomínka na Velvet Revolver věčně hledající svůj hlas, skladba Slither.


Pochopitelně se nezapomnělo, ať už z povinnosti, nostalgie, či jen tak pro radost na repertoár Guns N‘ Roses. Hned zkraje zazněl Nightrain, dále Rocket Queen, Sweet Child O’Mine a jako přídavky již zmíněná Welcome to the Jungle a samozřejmě Paradise City. 

020---slash-featuring-myles-kennedy-and-the-conspirators.jpgMyles Kennedy

S repertoárem navíc opepřeným skladbami kapely Slash’s Snakepit, kterými tento kytarista disponuje, snad ani nelze sestavit špatný setlist. Navíc má za sebou partu profíků, kde baskytarista dostává lidi do euforie a zpěvák je schopen uzpívat i skladby původně psané pro samotného Axla Rose. Pohled na napráskanou Lucernu křičící z plných plic, jen co na konci show zaznělo jméno, kolem něhož se točil celý večer, naháněl husí kůži. Jediné, co kazilo příjemný zážitek, byli opravdu nepříjemní securiťáci. 

003---slash-featuring-myles-kennedy-and-the-conspirators.jpgSlash

Slash prostě zase světu ukázal, že je profík. Ví, koho si vybrat do kapely a ví, čím nás posadit na zadek. Přestože před pár dny strašil s jakýmsi nachlazením, v Praze vypadal naprosto ve formě a opět nás poslal domů s příjemným pohlazením pro naše rockerské dušičky.

007---slash-featuring-myles-kennedy-and-the-conspirators--fans-.jpgFans

Celý fotoreport z koncertu k nahlédnutí zde:  fotak.png.jpg fotogalerie

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář