Jdi na obsah Jdi na menu

Americká skupina Machine Head zaburácí v Praze!

19. 9. 2019

Live: Machine Head

Datum: 09.05.2020                         Místo: Forum Karlín, Praha

machine-head.jpgMachine Head (foto - zdroj: facebook.com)

Američtí Machine Head, kteří jsou označováni za jednu z nejvlivnějších moderních metalových kapel, letos potěšili fanoušky hned dvakrát. Poprvé, když dal Robb Flynn dohromady sestavu, která natočila legendární debutové album „Burn My Eyes”, a podruhé, když potvrdili, že k 25. výročí od vydání této desky vyrazí na turné.

To vypukne 5. října v Německu, a přestože Praha v rozpisu koncertních míst původně chyběla, teď skupina oznámila, že šňůru prodlouží až do června 2020 a pražskou zastávku do druhé části již zařadila.

„Machine Head se představí 9. května ve Foru Karlín. Vstupenky od 990,- Kč budou v předprodeji v síti Lístocheck.cz od pátku 20. září od 10 hodin,” potvrdil za pořádající agenturu Octopus Promotion Patrik Svitek. A že půjde o vskutku památeční událost, dokládají i slova managementu kapely, který prozradil, že celý den i večer v Praze bude filmován a následný záznam si návštěvníci koncertu budou moci zdarma stáhnout. Současně skupina nabízí speciální balíčky zahrnující vedle meet & greet, účasti na zvukové zkoušce nebo neprodejných reklamních dárků například i podepsanou kytaru.

Machine Head vznikli v roce 1992 v Oaklandu na troskách thrashové legendy Vio-lence. Od počátku byl však v jejich tvorbě patrný důraz na melodičnost a po fúzi s hardcorem se postupně přerodili až do označení nu-metalové formace. Díky jejich odvážným zvukovým experimentům, kdy s každým novým albem posouvali metal kupředu, jsou Machine Head vnímáni jako jedna z nejvýznamnějších metalových kapel současnosti.

Zatím vydali devět studiových desek, včetně zmíněné „Burn My Eyes”, která svého času způsobila na metalové scéně revoluci a je považována za jednu z nejvlivnějších nahrávek devadesátých let. V Praze Machine Head vystoupili naposledy v roce 2014.

Více informací naleznete na listocheck.cz a na facebooku.