Jdi na obsah Jdi na menu

Americká senzace Lindsey Stirling se vrací do Prahy!

22. 4. 2015

Live: Lindsey Stirling

Datum: 11.07.2015                                 Místo: Žluté lázně, Praha

lindseystirling2015.jpgLindsey Stirling (foto - zdroj: lindseystirling.com)

Americká senzace Lindsey Stirling se ani ne po roce vrací do Prahy! Po vyprodání Incheba Areny v říjnu 2014 se všestranná umělkyně, kombinující houslovou tvorbu, dubstep i taneční kreace vrací na místo činu. Tentokrát se představí v naprosto odlišném prostředí, vystoupí 11. července pod širým nebem na břehu Vltavy v krásném areálu Žlutých lázní. 

Rodačka z kalifornské Santa Any začala s houslemi v pouhých pěti letech, její neobyčejnou kariéru nastartovala až soutěž Amerika má talent. Lindsey se sice dostala jen do osmifinále, zato si jí ale všiml producent Devin Graham a společně natočili první hudební video. Ze zpěvačky, které porotci populární soutěže vyčítali zdánlivě prapodivné spojení klasické hudby, dubstepu a tance, se právě díky tomu stala internetová senzace: její YouTube kanál má v současné době přes 4 milióny odběratelů.

V roce 2012 vydala Stirling svoje debutové album a hity jako „Crystallize” nebo „Radioactive” od té doby visí na špici žebříčků prodejnosti. Nedílnou součástí její image jsou ale taktéž hudební videa, která prostřednictvím jejího YouTube kanálu obletěla celý svět. Během své kariéry stihla Stirling spolupracovat s takovými hvězdami jako jsou Pentatonix, LMFAO, Tyler Ward nebo John Legend. V minulém roce vydala své druhé album s názvem „Shatter Me”, které se v USA stalo nejprodávanějším albem v kategorii dance-electro za rok 2014.

Lindsey Stirling se také jako jedna z mála osobností hudební scény objevila v žebříčku 30 pod 30 prestižního časopisu Forbes. Pro velký úspěch, který zaznamenala během své poslední návštěvy Prahy, se nyní Lindsey Stirling vrací. Ať už jste navštívili říjnový koncert, nebo se na vás nedostali vstupenky nenechte si 11. července ujít tuto neobyčejnou show plnou taneční muziky a houslových harmonií v unikátním prostředí Žlutých lázní.

Vstupenky na koncert Lindsey Stirling jsou k dispozici v předprodejních sítích GoOut.cz a Ticketpro za 840,- Kč.