Jdi na obsah Jdi na menu

Americká skupina Machine Head zaburácí v Praze!

16. 4. 2020

Live: Machine Head

Datum: 28.10.2020                          Místo: Forum Karlín, Praha

machine-head.jpgMachine Head (foto - zdroj: facebook.com)

V současné době se mnoho koncertů přesouvá na podzim a Machine Head namísto původně plánovaného květnového termínu vystoupí v pražském Foru Karlín 28. října. Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

„Už teď se těšíme, až se s vámi zase budeme moci veřejně setkávat na našich koncertech, kde do vás napereme pořádný heavy metal a společně vyventilujeme frustraci z této šílené chvíle v historii lidstva v circle pitu. Do té doby zachovejte klid a dávejte na sebe pozor, přátelé,” vzkazují svým příznivcům Machine Head.

Američtí Machine Head, kteří jsou označováni za jednu z nejvlivnějších moderních metalových formací, loni potěšili fanoušky hned dvakrát. Poprvé, když dal Robb Flynn dohromady sestavu, která natočila legendární debutové album „Burn My Eyes”, a podruhé, když potvrdili, že k 25. výročí od vydání této desky vyrazí na turné.

„Machine Head se představí 28. října ve Foru Karlín. Lístky za 990,- Kč jsou k dispozici exkluzivně v síti Lístocheck.cz,” potvrdil za pořádající agenturu Octopus Promotion Patrik Svitek. A že půjde o vskutku památeční událost, dokládají i slova managementu kapely, který prozradil, že celý den i večer v Praze bude filmován a záznam si návštěvníci koncertu budou moci stáhnout zdarma. Zároveň skupina nabízí speciální balíčky zahrnující vedle meet & greet, účasti na zvukové zkoušce nebo neprodejných reklamních dárků například i podepsanou kytaru.

Machine Head vznikli v roce 1992 v Oaklandu na troskách thrashové legendy Vio-lence. Od počátku byl však v jejich tvorbě patrný důraz na melodičnost a po fúzi s hardcorem se postupně přerodili až do označení nu-metalové formace. Díky jejich odvážným zvukovým experimentům, kdy s každým novým albem posouvali metal kupředu, jsou Machine Head vnímáni jako jedna z nejvýznamnějších metalových kapel současnosti.

Zatím vydali devět studiových desek, včetně zmíněné „Burn My Eyes”, která svého času způsobila na metalové scéně revoluci a je považována za jednu z nejvlivnějších nahrávek devadesátých let. V Praze Machine Head vystoupili naposledy v roce 2014.