Jdi na obsah Jdi na menu

Americký saxofonista Maceo Parker přijede do Prahy!

1. 12. 2019

Live: Maceo Parker

Datum: 06.04.2020                             Místo: Divadlo Archa, Praha

maceo_parke-1.jpgMaceo Parker (foto: Angelika Špicarová)

Do Prahy opět zavítá světová legenda funku a soulu, saxofonista Maceo Parker. Koncertovat bude 6. dubna v divadle Archa.

Maceo Parker, považovaný za jednoho z nejlepších saxofonistů na světě, se naplno věnuje muzice už více než 50 let. Mnohaletý spoluhráč Jamese Browna oslaví krátce před pražským vystoupením 77. narozeniny. Jeho show jsou však stále naplněné neuvěřitelnou energií. Významný podíl na šlapající hudbě má i kapela - malý funkový orchestr složený z výtečných muzikantů, kteří získávali zkušenosti po boku těch nejznámějších jazzmanů a umí dokonale ovládat své nástroje.

Maceo Parker vystupuje s vlastní skupinou od 90. let, kdy úspěšně rozjel sólovou dráhu, a do České republiky se pravidelně vrací. Získal zde spoustu fanoušků a jeho koncerty bývají vyprodané.

Celosvětově se Maceo Parker proslavil hraním s Jamesem Brownem, které sám popisuje jako „studium na univerzitě”. Postupně stál po boku nejen všech nejzásadnějších osobností funkové hudby, ale také nejrůznějších významných umělců 20. století, například Prince nebo kapely Red Hot Chili Peppers.

Vstupenky na pražský koncert Maceo Parkera jsou k dispozici v předprodejních sítích GoOut.cz a Ticketportal za 990,- Kč na stání a za 1490,- Kč na sezení.