Jdi na obsah Jdi na menu

Anna Calvi představí v Praze své druhé album!

11. 10. 2013

Live: Anna Calvi

Datum: 06.03.2014          Místo: Lucerna Music Bar, Praha

anna-calvi-2013.jpgAnna Calvi (foto: Maisie Cousins)

Britská zpěvačka a kytaristka, Anna Calvi, kterou BBC zařadila do seznamu nejslibnějších hudebních nadějí pro rok 2011 a která byla v loňském roce nominována na Brit Award, vydala 7. října nové album s názvem "One Breath".

One Breath… One Breath je moment před tím, než se všechno změní. Druhé album Anny Calvi balancuje nad propastí, na té tenké hraně před životem a po něm, v bodě, ve kterém se z nečinnosti stává akce. “Pojmenovala jsem tu desku takhle, protože v té písni je pocit, kdy stojíte na hraně”, vysvětluje. “Je to chvíle, kdy se musíte otevřit, a o tom, jak je to hrozné. Je to děsivé a zároveň vzrušující. Je to také plné naděje, protože to, co se má stát, se dosud nestalo.”

Po dvou letech od vydání svého prvního alba nazvaného jejím jménem se život Anny Calvi změnil a "One Breath" pochází z jiných míst. Calvi své první album skládala poměrně dlouhou dobu a netušila, jestli ho kdy někdo uslyší, ale deska "One Breath" byla hotová za pár týdnů s předsevzetím, že se nesmí jednat o repliku.Asi jeden rok psala zhruba 30 písniček v Londýně, než odjela do Francie do studií Blackbox, kde nahrála vybrané písně. Daniel Maiden-Wood hraje opět na bicí, Mally Harpaz na perkuse a spolupracovník Massive Attack a Portishead John Baggott se poprvé představuje na klávesy. Album bylo poté mícháno v Dallasu v Texasu, během třítýdenní “bizarní” izolace v motelovém pokoji. Jedenáct písniček alba se dotýká mnoha témat a vlivů, od západoafrické hudby až k transformativním konceptuálním ideám skladatele Johna Adamse v "Sing To Me", poctě Marii Callas. Je to emocionální pouť po různobarevné hudební paletě.

“Chtěla jsem, aby na desce byla širší škála emocí, a chtěla jsem to vyjádřit v hudbě. Chtěla jsem tam mít ošklivost i krásu. Chtěla jsem, aby se kytary objevily při emocionálním vrcholu písně a ne během ní. Chtěla jsem pracovat s většími strukturami, takže jsem použila laděné perkuse a netypické struktury basy, bicích a kytary.”

“Tentokrát jsem použila svůj hlas jako nástroj, jako dramatický prostředek, tak, jak to dělám s kytarou. Naučila jsem se, že silné momenty můžou být v tichém zpěvu. Některé riffy dělám hlasem, jako kontrast k jiným nástrojům.”Calvi spolupracovala s producentem Johnem Congletonem, který dělal alba Amandy Palmer a Billa Callahana. Congleton sdílel její nadšení experimentovat a pomohl jí skladby dotáhnout k dokonalosti.

“Moje první album bylo jako vyjádření - ‘Tak tohle jsem já a jsem silná’, zatímco tohle spíš používá hudbu k tomu, aby dala smysl situacím, které se mi přihodily. Je mnohem osobnější.”

Anna Calvi v roce 2012 vystoupila na Rock for People a v březnu 2014 se do České republiky vrátí, aby 6. března v Lucerna Music Baru tuzemským fanouškům představila své druhé album.

Vstupenky za 390,- Kč + poplatky se dají koupit v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream a na webu www.musicbar.cz. V pokladně LMB bez poplatku. Na místě v den koncertu 490,- Kč.Více info:

www.facebook.com/annacalvi
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion