Jdi na obsah Jdi na menu

Australská kapela Parkway Drive přiveze do Prahy metalovou nálož!

20. 2. 2017

Live: Parkway Drive  Special guests: Asking Alexandria, Stick To Your Guns

Datum: 29.03.2017                                                              Místo: Forum Karlín, Praha

parkway_drive-2017.jpgParkway Drive (foto: Ben Wrigley)

Fanoušci australské skupiny Parkway Drive mají zase o důvod k radosti víc! Nejenže se jejich oblíbenci vrátí do České republiky s dosud největší produkcí bohatou na světelné i pyro efekty, ale navíc k nám nedorazí sami. Vedle dříve ohlášených Asking Alexandria si Parkway Drive k sobě přizvali ještě jednoho, neméně atraktivního, hosta - americkou formaci Stick To Your Guns.

Stick To Your Guns se zformovali v Kalifornii v roce 2003 kolem Jesse Barnetta a jen o rok později už slavili první úspěch s EP nahrávkou „Compassion Without Compromise”. Vydání debutového alba „For What It's Worth” zastihlo kapelu ještě na studiích a turné tak muselo počkat, až její členové školy dokončí. V roce 2008 byli Stick To Your Guns poprvé přizváni na vyhlášené „Warped Tour”, na němž propagovali novinku z toho roku - desku „Comes From The Heart”. Do prestižní prodejní hitparády Billboard 200 se však zapsali až o dva roky později s třetí studiovou nahrávkou „The Hope Division” a svoji první hudební cenu (Independent Music Award) získali za „nejlepší hardcore/metal album” roku 2012 za desku „Diamond”. Zatím posledním zářezem v jejich diskografii je nahrávka „Disobedient”, kterou vydali v roce 2015. Od premiéry na „Warped Tour” v roce 2008 se pod touto hlavičkou rozjeli po amerických koncertních pódiích již několikrát. Do Evropy, včetně Čech, je přivedla mj. i neméně věhlasná šňůra „Never Say Die”.

Stick To Your Guns večer 29. března ve Foru Karlín zahájí. Po nich převezme koncertní štafetu britská skupina Asking Alexandria, která se loni v srpnu zastavila v Praze s novým albem „The Black”. V beznadějně vyprodaném Lucerna Music Baru se kapela českému publiku představila s novým zpěvákem Denisem Shaforostovem a stejně jako na desce i naživo dokázala, že jakkoliv může být odchod frontmana (notabene tak výrazné osobnosti jakou byl Danny Worsnop) těžký, rozhodně není nezvladatelný. A že pokud je i po tak důležité personální změně formace schopna natočit tak výbornou desku, jakou je „The Black”, pak se nemusí o přízeň posluchačů nebo snad úbytek fanoušků bát.

Po Asking Alexandria už vezme pódium útokem hlavní hvězda večera - australští Parkway Drive, kteří svoji třináctiletou kariéru zdokumentovali na pěti studiových nahrávkách, jednom minialbu, dvou DVD a dokonce v jedné knize, která mapuje dekádu jejich existence. Všechna poslední čtyři alba bodovala v prodejním žebříčku ARIA v první desítce, včetně zatím aktuální desky „Ire”, která se vyhoupla až na první příčku. Uplynulých deset let je skupina prakticky neustále na turné. V roce 2007 se podobně jako Stick To Your Guns prvně vydali na „Warped Tour”, které posléze absolvovali vícekrát a do Prahy je rovněž zavál putovní festival „Never Say Die”.

Koncert Parkway Drive, Asking Alexandria a Stick To Your Guns pořádá NuCoast. Trojice kapel se vystřídá 29. března na pódiu pražského Fora Karlín. Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketportal za 890,- Kč.