Jdi na obsah Jdi na menu

Britští Razorlight zahrají premiérově v České republice!

9. 11. 2018

Live: Razorlight

Datum: 07.02.2019                           Místo: Lucerna Music Bar, Praha

razorlight_2019.jpgRazorlight (foto - zdroj: colours.cz)

Razorlight, jedna z předních indie rockových kapel první dekády 21. století, vystoupí poprvé v České republice. Dne 7. února v pražském Lucerna Music Baru představí novou desku „Olympus Sleeping”, která vyšla po dlouhých deseti letech 26. října.

Razorlight vznikli ve východním Londýně v létě 2002 okolo zpěváka a kytaristy Johnnyho Borrella. Během své existence prodali přes čtyři miliony alb, hráli ve vyprodaných halách i jako hvězdy největších festivalů. Jejich debutové album „Up All Night” z roku 2004, které věrně zachytilo obrovskou energii tehdejších večírků ve squatech a původních londýnských klubů, vystoupalo na třetí místo britské hitparády. Píseň „Somewhere Else” se pak stala dvojkou na žebříčku singlů. V roce 2005 navíc Razorlight získali ocenění NME Best New Band.

Druhá, eponymní deska z července 2006, která jim otevřela cestu na mezinárodní scénu, vystřelila rovnou na první místo ostrovní hitparády. Singl „In The Morning” se dostal na třetí místo, skladba „America” se pak vyšplhala dokonce na samý vrchol obliby.

V roce 2007 získali Razorlight dvě nominace na Brit Awards a také dvě na NME Awards. Hráli v londýnské O2 Areně i před The Killers na velkých letních festivalech. Hlavní singl „Wire To Wire” z třetího alba „Slipway Fires” vystoupal na páté místo ostrovní hitparády a bodoval i v dalších evropských zemích. V roce 2010 kromě koncertů ve Velké Británii a předskakování U2 začali členové skládat čtvrtou desku. Z důvodu pochyb o její kvalitě se však nikdy nedočkala vydání. V roce 2013 Johnny Borrell navíc založil formaci Johnny Borrell and Zazou ovlivněnou world music, s níž vystupoval v letech 2013 až 2016.

Na začátku roku 2017 se Razorlight probudili ze spánku, když Johnny Borrell začal skládat a hrát nové skladby s kytaristou Davidem Ellisem. Připojil se k nim bubeník Martin Chambers z The Pretenders. Výsledkem je jejich čtvrté album „Olympus Sleeping”, o kterém Johnny říká: „Tuhle desku jsem složil s čistým potěšením. Je to moje vyznání určitému druhu muziky, která inspirovala tolik lidí ke vzniku a následování kapel.”

Pražský koncert Razorlight uvádí Colours Selection. Vstupenky za 690,- Kč jsou k dispozici na webu musicbar.cz nebo v předprodejních sítích GoOut.cz a Ticketportal.