Jdi na obsah Jdi na menu

Brno si v létě zopakuje hororovou show Alice Coopera!

7. 2. 2013

Live: Alice Cooper

Datum: 26.07.2013           Místo: Kajot Arena, Brno

alicecooper2.jpgAlice Cooper (foto - zdroj: alicecooper.com)

Kmotr shock rocku ALICE COOPER se po pěti letech vrátí 26. července do Brna. Dějištěm jeho hororové koncertní show bude opět Kajot Arena. 

Vincent Furnier alias Alice Cooper

Alice Cooper, který se narodil 4.února 1948 v americkém Detroitu jako Vincent Damon Furnier, se na hudební scéně se pohybuje od konce 60.let. Název Alice Cooper používala zprvu jeho kapela, se kterou zpěvák vydal mezi lety 1969-1973 sedm alb. V roce 1974 přijal jméno za své a vydal se na sólovou dráhu, která ke dnešnímu dni čítá úctyhodných devatenáct sólových nahrávek. Zatím posledním přírůstkem do jeho diskografie je deska Welcome 2 My Nightmare vydaná v roce 2011, jež je volným pokračováním de facto stejnojmenné nahrávky z roku 1975. Toto album, na kterém mj. hostuje Rob Zombie nebo Ke$ha, se v hitparádě časopisu Billboard vyhouplo až na 22.místo a  stalo se tak nejprodávanější Cooperovou deskou od vydání Hey Stoopid v roce 1991.

Gilotina, elektrické křeslo, živý škrtič hroznýš královský, hektolitry falešné krve, hororové líčení...to jsou hlavní atributy show Alice Coopera, která na přelomu 60. a 70. let přenesla na koncertní pódia do té doby nevídanou kombinaci hororových filmů, garážového rocku a kabaretu.

Nebýt Coopera nebyl by Ziggy Stardust a možná ani Marilyn Manson. Cooper a jeho tzv. shock rock ovlivnil nespočet umělců – David Bowie se jím údajně inspiroval k vytvoření jeho alter ega Ziggyho Stardusta, pro Kiss, Roba Zombieho či Marilyna Mansona byl předobrazem jejich image. Mezi jeho obdivovatele ale patřili také např. herečka Mae West, surrealistický malíř Salvator Dali, který po shlédnutí jeho koncertu vytvořil hologram Mozek Alice Coopera nebo režisér Noční můry v Elm Street Wes Craven, jenž ho označuje za nevlastního otce Freddyho Kruegera (ostatně v jednom z pokračování si jeho otčíma zpěvák opravdu zahrál). A nejen tam, do filmového světa vstoupil už nesčetněkrát, ať již jako herec epizodních rolí, hlavní postava dokumentu či autor skladeb jako I'm Eighteen, Feed My Frankenstein, School's Out, Hey Stoopid a dalších.

Alice Cooper spolupracoval s plejádou největších rockových a metalových ikon, za všechny jmenujme např. Aerosmith, Guns N' Roses, Ozzyho Osbourna, Chrise Cornella, Mötley Crüe, Joe Satrianiho aj. Přestože nové kapely Cooper zpravidla shledává nezábavnými, v jedné současné hvězdě zalíbení našel. „To, co ona předvádí na pódiu je prakticky stejné s tím, co dělám já. Skládám písně pro nějakou konkrétní postavu a tu pak na jevišti hraju. Lady Gaga je mojí ženskou verzí.“ nechal se slyšet Cooper a při loňském vystoupení na Bonaroo festivalu jí vzdal poctu coververzí jejího hitu Born This Way.

"Vstupenky jsou v prodeji od tohoto čtvrtka od 690,- Kč exkluzivně v síti Ticketportal," uvedla za pořadatele koncertu Kateřina Dědková.