Jdi na obsah Jdi na menu

Do České republiky se po pěti letech vrací skupina Scorpions!

12. 12. 2014

Live: Scorpions       

Datum: 08.05.2015                                             Místo: ČEZ Aréna, Pardubice

scorpions_2015.jpgScorpions (foto - zdroj: Live Nation)

Scorpions jsou od roku 2010 na monstrózním světovém turné. Po pěti letech od svého vyprodaného pražského koncertu se vrací do České republiky.

Tentokrát dostanou šanci fanoušci v Pardubicích, kam Scorpions dorazí 8. května a v rámci koncertu představí největší hity své pět desetiletí trvající hudební kariéry.

Německá skupina Scorpions vznikla v roce 1965 zprvu jako žákovský soubor, který založil Rudolf Schenker. Profesionálně byla kapela založena v Hannoveru až v roce 1969. Zakládající sestavu Scorpions tvořil doprovodný kytarista a zpěvák Rudolf Schenker, kytarista Karl-Heinz Follmer, baskytarista Lothar Heimberg a bubeník Wolfgang Dziony. V roce 1971 Follmera nahradil Rudolfův mladší bratr, skvělý kytarista Michael Schenker, a ke skupině se přidal zpěvák Klaus Meine.

Po vydání debutového alba „Lonesome Crow” Michael Schenker v roce 1973 přestoupil ke slavnější anglické formaci UFO a o rok později již ze základní sestavy zůstal jen rytmický kytarista Rudolf Schenker a vokalista Klaus Meine. Oba pak natrvalo zůstali vůdčími osobnostmi Scorpions.

Za svoji kariéru si Scorpions vyzkoušeli rozmanité metody tvorby – od spolupráce s Berlínskou filharmonií, přes elektronické experimenty na albu „Eye II Eye”, až po čistě akustickou desku „Acoustica”. Svých nahrávek prodali více jak 100 milionů a bez nadsázky lze Scorpions považovat za nejúspěšnější německou kapelu. Mezi jejich největší hity patří hymnické „Wind Of Change”, „Rock Like A Huricane” nebo „Still Loving You”, a právě tyto skladby nesmí na žádném koncertě Scorpions chybět.

Aktuální sestava: Klaus Meine – zpěv / Rudolf Schenker – kytary / Matthias Jabs – kytary / Pavel Maciwoda – baskytara / James Kottak – bicí.

Vstupenky na koncert Scorpions jsou k dispozici v síti Ticketpro v cenových relacích od 990,- Kč do 1390,- Kč.

Pořadatel: www.livenation.cz