Jdi na obsah Jdi na menu

Do Prahy přijede americká bluesová formace Larkin Poe!

21. 9. 2023

Live: Larkin Poe

Datum: 31.10.2023                                      Místo: Forum Karlín, Praha

larkin-poe.jpgLarkin Poe (foto - zdroj: Liver Music)

Strhující a divoké koncerty americké kapely Larkin Poe na pomezí jižanského blues, roots rocku a americany s výraznými kytarovými riffy na elektrickou a slide kytaru si získávají po celém světě i u nás stále více fanoušků a nadšených obdivovatelů.

Svědčí o tom také to, že po dvou vyprodaných pražských koncertech a skvěle přijatém vystoupení na Colours of Ostrava přijedou Larkin Poe na svůj největší tuzemský koncert 31. října do pražského Fora Karlín. Zahrají zde v rámci turné k aktuálnímu albu „Blood Harmony”.

První domácí vystoupení sesterské formace bylo v roce 2019 naplánováno do pražského klubu Jazz Dock, ale již tehdy bylo pro velký zájem přesunuto do Paláce Akropolis. Jejich oblibu nezastavila ani pandemie koronaviru, o čemž svědčí vyprodaný Lucerna Music Bar a koncert na druhé největší scéně festivalu Colours of Ostrava.

Na desce „Blood Harmony”, která vyšla 11. listopadu 2022, berou Larkin Poe posluchače do světa jižanského rocku. Zároveň však do něj vnášejí novou muzikantskou energii a podněty. „Máme moc pěkné vzpomínky na mládí - na jižanskou přívětivost a velkou pohostinnost. Jde o velmi laskavou a všeobjímající energii,” říká Rebecca, zpěvačka a textařka Larkin Poe. „Snažíme se v naší hudbě sdílet stejný pocit, že máme otevřené dveře pro všechny a zveme je na sladký čaj,” dodává.

Na rozdíl od dřívějších alb se na produkci „Blood Harmony” podílel texaský hudebník Tyler Bryant (Rebeččin manžel). „V minulosti jsme záměrně spoléhaly samy na sebe. Nyní jsme ale cítily, že je správné proces vzniku otevřít někomu zvenčí, ale zároveň vše zachovat v rámci rodiny,” vysvětluje Rebecca. Na desku obě sestry přizvaly dlouholeté členy své koncertní kapely včetně bubeníka Kevina McGowana a baskytaristy Tarka Laymana. Album Larkin Poe nahrály v domácím studiu Rebeky a Tylera. Výsledkem je kolekce, která přenáší syrovou energii z živých koncertů. „Strávily jsme pouze my dvě spoustu času před samotným nahráváním dolaďováním všech detailů. Chtěly jsme prostě přijít do studia a zaznamenat písně v co nejživější a nejsyrovější formě,” uzavírá Megan.

Larkin Poe založily sestry Rebecca a Megan Lovellovy v roce 2010 po rozpuštění předchozí rodinné skupiny Lovell Sisters, kterou měly spolu se svojí starší sestrou Jessicou. Do dneška vydaly sedm studiových desek. V roce 2018 byly nominovány na cenu Grammy za „Venom & Faith” v kategorii Nejlepší současné bluesové album. Larkin Poe bylo jméno jejich prapraprapradědečka, který byl příbuzný s Edgarem Allanem Poem.

Vstupenky na pražské vystoupení Larkin Poe jsou k dispozici v síti Ticketmaster v cenovém rozmezí od 1290,- Kč do 1990,- Kč. Koncert pořádá v rámci série Prague International Bluenight agentura Liver Music.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář