Jdi na obsah Jdi na menu

Do Prahy se vrací jihoafrická senzace Die Antwoord!

19. 3. 2018

Live: Die Antwoord

Datum: 20.08.2018                Místo: Výstaviště Holešovice, Praha

die-antwoord-2018.jpgDie Antwoord (foto - zdroj: GoOut.cz)

Před tuzemským vystoupením Die Antwoord loni v létě se spekulovalo, že se minimálně u nás jedná o jejich poslední živou show. Naštěstí se ukazuje, že to byla jenom fáma. S velkou radostí oznamujeme koncert jihoafrické kapely Die Antwoord, který se uskuteční 20. srpna na Výstavišti v Praze.

Popsat Die Antwoord není vůbec jednoduché. Přívlastky jako bizarní, provokativní, divná, dekadentní, ale hlavně neuvěřitelně zábavná, to vše tahle rapově raveová partička nové dimenze splňuje. Dvojici Yolandi Visser (vlastním jménem Anri du Toit) a Ninja (vlastním jménem Watkin Tudor Jones), která svým nekonformním punkovým stylem rapuje a zpívá ve směsici angličtiny, afrikánštiny, jazyka jihoafrického národa Zulu a Xhoštiny, vždy doplňuje DJ.

Styl, který tato skupina propaguje, je nazýván jako „zef”. V zásadě se jedná o pravý opak toho, o co se snaží rappeři na západě, především v USA. Zatímco jim jde primárně o to oslnit ostatní bohatstvím, u kultury „zef” je to zcela opačně. Jste chudí, ale chováte se jako nejbohatší na světě. To vše je vidět ve většině videoklipů Die Antwoord.

Jejich divoká a bláznivá show plná energie z nich dělá kultovní záležitost všech světových hudebních pódií. Jak říká samotná kapela:

„Poslouchat nás jen z počítače, to je jako cákat se ve vaně a předstírat, že se koupete v oceánu. To prostě musíte zažít.”

V České republice Die Antwoord koncertovali celkem třikrát, naposledy loni na hudebním festivalu Rock for People. Poprvé se samostatně představili v roce 2010 v pražské Lucerně, a v roce 2016 beznadějně vyprodali koncertní prostor ve Žlutých lázních.

Die Antwoord vydali zatím čtyři studiová alba: „$O$” (2009), „Ten$ion” (2012), „Donker Mag” („Dark Power”) (2014) a „Mount Ninji and da Nice Time Kid” (2016).

Vstupenky na pražský koncert Die Antwoord jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a GoOut.cz za 950,- Kč.