Jdi na obsah Jdi na menu

Dream Theater a Black Star Riders zahrají v O2 Areně v rámci Prague Sounds Good!

20. 4. 2015

Live: Dream Theater, Black Star Riders

Datum: 28.06.2015                                                                     Místo: O2 Arena, Praha

016---dream-theater.jpgDream Theater (foto: Angelika Špicarová)

Americký gigant progresivního rocku Dream Theater se 28. června vrátí do Prahy, aby zde uvedl první ze série nadcházejících jednodenních hudebních akcí Prague Sounds Good!

„Přestože červnová premiéra Prague Sounds Good! se ponese v rockovém duchu, do budoucna bychom pod tímto názvem do Prahy rádi přivezli i umělce reprezentující jiné hudební styly. V tuto chvíli již s několika dalšími zajímavými jmény světové zahraniční scény intenzivně jednáme a není tak vyloučeno, že druhý díl Prague Sounds Good! uvedeme ještě do konce roku,” prozradil Patrik Svitek za pořádající agenturu NuCoast, která ve spojení s Nova Music u nás uspořádala již desítky hudebních akcí včetně festivalu Aerodrome (Metallica, System Of A Down), koncertu Bon Jovi nebo Rise Against, které v červnu opět uvede v Incheba Areně.

Skupinu Dream Theater založili v roce 1985 pod názvem Majesty John Petrucci, John Myung a Mike Portnoy. Přestože v průběhu uplynulých let kapela prodělala několik personálních změn, všichni výše zmínění původní členové spolu zůstali až do roku 2010, kdy je opustil Mike Portnoy. Ten byl nahrazen ve stejném roce bubeníkem Mikem Manginim. Do dnešního dne skupina prodala přes deset miliónů desek a DVD.

021---dream-theater.jpgDream Theater (foto: Angelika Špicarová)

V roce 2012 byli Dream Theater poprvé ve své kariéře nominováni na Grammy v kategorii „Nejlepší hard rock/metal vystoupení” se skladbou „On The Backs Of Angels”. Ta byla prvním singlem z jejich jedenácté studiové nahrávky „A Dramatic Turn Of Events” z roku 2011 a ve čtrnácti zemích debutovala v TOP 10, včetně Spojených států, kde v Billboard TOP 200 obsadila napoprvé osmé místo. Druhou nominaci na Grammy ve stejné kategorii jim vynesl singl „The Enemy Inside” ze zatím posledního alba „Dream Theater” z roku 2013, které debutovalo v hitparádě časopisu Billboard na sedmém místě a jen za první týden se ho prodalo 34000 kopií.

024---dream-theater.jpgDream Theater (foto: Angelika Špicarová)

Fotoreport z koncertu Dream Theater v Praze k nahlédnutí zde:  fotak.png.jpg fotogalerie

Jak v nedávném rozhovoru pro portál simcoe.com prozradil zpěvák James LaBrie, v únoru se Dream Theater sešli opět ve studiu, kde zahájili přípravy natáčení nového alba. Zatím bezejmenná novinka by se pod záštitou vydavatelské společnosti Roadrunner měla v prodeji objevit letos na podzim. „Rád bych všechny naše fanoušky ujistil, že s natáčením nových desek opravdu nekončíme. Nehodláme se stát nostalgickou skupinou, naopak. Milujeme to, co děláme, jak skládání nových alb tak koncertování. Proto stále fungujeme a stále se vyvíjíme,” řekl LaBrie.

Dějištěm prvního dílu Prague Sounds Good! bude O2 Arena a aby se tento večer stal pro návštěvníky opravdu nezapomenutelným, zařadili pořadatelé před Dream Theater ještě vystoupení Black Star Riders (britská skupina bývalých členů Thin Lizzy).

„Thin Lizzy jsou už známý příběh, ale s Black Star Riders se posouváme do míst bez historie a to je zatraceně vzrušující. Už léta jsem si hraní neužíval tak jako teď,” říká kytarista Scott Gorham, který spolu s Damonem Johnsonem, Marco Mendozou a Rickym Warwickem založili Black Star Riders v roce 2012. V roce 2013 vydali kritikou vysoce ceněný debut „All Hell Breaks Loose”, na který před pár týdny navázali albem „The Killer Instinct” v produkci Grammy oceněného Nicka Raskulinecze (Rush, The Foo Fighters, Alice In Chains, Mastodon aj.).

Vstupenky na Prague Sounds Good! jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketportal za 990,- Kč ke stání a 1390,- Kč k sezení.

Související:

Kapela Dream Theater oslaví v Praze už tuto neděli své třicetiny!

Prague Sounds Good! s Dream Theater se přesouvá do Fora Karlín!