Jdi na obsah Jdi na menu

Držitel ceny Grammy Jonny Lang přijede poprvé do Prahy!

18. 5. 2017

Live: Jonny Lang

Datum: 13.11.2017                                    Místo: Lucerna Music Bar, Praha

jonny-lang_2017.jpgJonny Lang (foto - zdroj: livermusic.cz)

Na podzim přivítá Lucerna Music Bar jednoho z nejlepších koncertních umělců a kytaristů své generace. Pražskému publiku se 13. listopadu představí zpěvák, kytarista a držitel ceny Grammy Jonny Lang.

Hudební minulost Jonnyho Langa zahrnuje hlavně živé hraní. Více než 10 let strávil s nejslavnějšími kapelami a muzikanty současnosti. Vystupoval s The Rolling Stones, Aerosmith, B. B. Kingem, Jeffem Beckem, Stingem a Buddy Guyem, se kterým spolupracuje dodnes.

O koncertních kvalitách Jonnyho Langa tedy nemůže být pochyb a je skvělé, že se o tom všichni budou moci přesvědčit 13. listopadu v pražském Lucerna Music Baru na vlastní kůži.

Jonny Lang působí na hudební scéně již dvacet let, což by nebylo tak výjimečné, kdyby mu nebylo pouhých 36 let. Své první, platinou oceněné album vydal již v patnácti letech, tedy ve věku, kdy většina lidí s hudbou teprve začíná. Jeho prvotina, deska „Lie To Me”, ukázala nadání, kterým se mnoho hudebníků hrajících blues koncem devadesátých let chlubit nemohlo.

Jonny Lang pochází ze Severní Dakoty, vyrůstal na farmě v blízkosti města Casselton. Když mu bylo 12 let, vzal ho otec na koncert Bad Medicine Blues Band a tam to vše odstartovalo. Ve 13 letech dostal svou první kytaru a začal se na ní učit hrát. O dva roky později si ho v Minneapolis všimli lovci talentů z hudebního vydavatelství A&M Records a najednou se stal jedním z řady výjimečných mladých bluesových umělců spolu s Kenny Wayne Shepherdem nebo Derekem Trucksem.

Jonny Lang má na kontě šest studiových alb, první z roku 1995 s názvem „Smokin´” vydal se svou kapelou sám. Poté všechna další bodovala v americké prodejní hitparádě Billboard. Jeho prvotina u hudebního vydavatelství A&M Records „Lie To Me” z roku 1997 debutovala na prvním místě Billboard New Artist Chart a stala se platinovou, druhá deska „Wander This World”, kterou vydal o dva roky později, získala nominaci na cenu Grammy. Následovala nahrávka „Long Time Coming” a v roce 2006 vydává album „Turn Around”, za které cenu Grammy již získal. Na letošní srpen připravuje vydání LP „Signs”.

Vstupenky na pražský koncert Jonnyho Langa ke stání za 890,- Kč a VIP balkon za 1290,- Kč jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketpro a GoOut.cz.