Jdi na obsah Jdi na menu

Dub FX opanuje Prahu, jako support vystoupí Mr Woodnote!

17. 8. 2018

Live: Dub FX                                                Support: Mr Woodnote       

Datum: 13.11.2018                                          Místo: Lucerna-Velký sál, Praha

dub-fx_2018.jpgDub FX (foto - zdroj: GoOut.cz)

V roce 2006 se rodák z Melbourne Benjamin Stanford vydal do Evropy s prostým plánem – bydlet v dodávce, procestovat svět a hrát na ulici. Momentálně Dub FX vystupuje na evropských festivalech a 13. listopadu se objeví ve Velkém sále pražské Lucerny, kde se jako support představí Mr Woodnote.

Dub FX zatím prodal přes sto tisíc desek a koncertoval na největších festivalech. V současnosti má přes 150 milionů zhlédnutí na YouTube a 600 000 fanoušků na Facebooku. Všechno naprosto nezávisle.

„Mým plánem nebylo získat slávu, jen cestovat a najít inspiraci. Rád míchám všechny žánry - jazz, reggae, hip hop, sambu, drum’n’bass, dubstep. Prostě jak to v ten moment cítím, a to je ta krása toho, co dělám.”

Jediný člověk tvoří všechny zvuky – svým hlasem, FX pedálem a loopy.

„Hodně dávno jsem se rozhodl, že chci, aby si mě lidé pamatovali jako někoho, kdo světu dává nějaké hodnoty, a já to mohu udělat tak, že je inspiruji svými texty, i když se to nemusí zdát příliš populární.”

Dub FX koncem roku 2016 nezávisle vydal třetí studiové album „Thinking Clear” na svém labelu CONVOY v partnerství s německým labelem Membran. Nahrál jej ve vlastním studiu Treetop Studios.

V červenci 2017 se Dub FX na novém singlu „Listening” vrací ke kořenům. Syrovým dubem a reggae ovlivněná skladba ho sune zpátky k jeho původním vlivům.

Dub FX také produkoval osmiskladbovou nahrávku původní hudby a poezie pro svou partnerku Sahidu. K poslechu je na radi.al/RadiantStar.

Vstupenky na pražské vystoupení jsou k dispozici za 590,- Kč + poplatky v sítích GoOut.cz, Ticketmaster a Ticketportal. Na místě v den koncertu budou lístky za 690,- Kč.