Jdi na obsah Jdi na menu

Electroswingový mág Parov Stelar se objeví v Praze!

16. 8. 2017

Live: Parov Stelar       

Datum: 10.03.2018                          Místo: Tipsport Arena, Praha

019---the-parov-stelar-band.jpgParov Stelar Band (foto: Angelika Špicarová)

Parov Stelar, vlastním jménem Marcus Fuereder, je nejúspěšnější umělec v Rakousku. Je nazýván zakladatelem electroswingu a jeho skupina Parov Stelar Band je velmi žádaná po celém světě. I v České republice má Parov Stelar ohromné množství fanoušků, kteří si společně s ním užívají elektrizující roztančenou atmosféru koncertů. Jedním z jeho dalších vystoupení bude show 10. března v pražské Tipsport Areně na Výstavišti v Holešovicích.

Muzika Parov Stelar zní dnes v mnoha filmech, televizních pořadech a reklamách. Už jeho první EP „Kiss Kiss” a následující album „Rough Cuts” v roce 2004 mu okamžitě otevřeli dveře na mezinárodní scéně elektronické hudby. Jeho jedinečný zvuk, specifický přístup k produkci a neortodoxní kombinace hudebních žánrů jej brzy učinily hvězdou taneční scény. S následujícími deskami „Seven and Storm” (2005), „Shine” (2007), „Coco” (2009), „The Princess” (2012), „The Invisible Girl” (2013), „The Demon Diaries” (2015), „Live @ Pukkelpop” (2016) a více než 20 EP si dokázal pozici nejen udržet, ale dokonce s každou další nahrávkou a koncertem svůj status neuvěřitelně posílil a dnes má miliony nadšených příznivců napříč planetou.

Parov Stelar Band odehráli více než 700 živých vystoupení po celém světě. Vyprodali dva koncerty v Playstation Theatre v New Yorku, Alexandra Palace v Londýně, Zenith v Paříži a Columbiahalle v Berlíně. Účinkovali na velkých festivalech jako Coachella (USA), Glastonbury (Velká Británie), Sziget (HU), Hurricane / Southside, Lollapalooza (DE), Rock Werchter, Pukkelpop (BE), Vieilles Charrues, Solidays (FR) (PT), Curych Open Air, Gampel Open Air, Gurtenfestival (CH), Untold (RO), Frekvence (AT) a společně s La Fete the L'Humanite hráli v Paříži před sto tisíci lidmi.

Parov Stelar je žádán také pro spolupráci s jinými věhlasnými interprety. Pracoval s Tonym Bennettem a Lady Gagou, Marvinem Gayem, Lanou Del Rey, Bryanem Ferrym a mnoha dalšími. Parov Stelar je nejúspěšnějším umělcem Rakouska. Získal 7 rakouských hudebních ocenění Amadeus.

Parov Stelar má 1 milion fanoušků na Facebooku a více než 100 milionů zobrazení na YouTube. Jeho skladby byly použity na více než 700 kompilacích (např. „Hotel Costes”, „Buddha Bar” a „Electro Swing”), v řadě televizních pořadů, seriálů a filmů. Existují desítky reklam s jeho hudbou, např. Audi, Bacardi, Courvoisier, Colgate, Cosmopolitan, Escada, Fiat, Google, Microsoft, Motorola, Nespresso, Paco Rabanne, Target, Telecom Italia nebo Vodafone.

Nové album Parov Stelar s názvem „The Burning Spider” bylo vydáno letos v dubnu. Mnoho aspektů jedinečného zvuku dokázal Parov Stelar na desce zachovat, výrazně ho ale obohatil o nové vlivy. Na svých posledních albech se Parov Stelar vyprofiloval jako globální superstar electroswingu, aktuální nahrávka se však posunula také směrem k bluesovým a jazzovým prvkům. Více než dvanáct tisíc fanoušků ve vyprodané vídeňské Stadhalle nadšeně slavilo začátek „The Burning Spider Tour”, na němž bude opět vystupovat se svojí kapelou. Vezme ji do Austrálie a na Nový Zéland, na největší evropské festivaly a velké halové koncerty v New Yorku, Londýně, Paříži a mnoha dalších městech, aby zahráli songy z nové desky stejně jako klasické hity Parov Stelar.

Vstupenky na pražské vystoupení za 800,- Kč + poplatky jsou k dispozici na Spotify nebo v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketportal a Ticketpro. Na místě v den koncertu budou lístky za 1000,- Kč.