Jdi na obsah Jdi na menu

Emeli Sandé zazpívá poprvé v České republice!

1. 12. 2017

Live: Emeli Sandé

Datum: 20.02.2018                        Místo: O2 Arena, Praha

emeli-sande_2018.jpgEmeli Sandé (foto - zdroj: emelisande.com)

Skotská hvězda Emeli Sandé, jež si v roce 2012 podmanila celý svět debutovým albem „Our Version of Events”, zavítá premiérově do České republiky. Zpěvačka, která kombinuje styly R&B, soul, gospel a pop, vystoupí 20. února v pražské O2 Areně. Nejlepší britská umělkyně roku 2017 představí tuzemskému publiku své největší hity.

Třicetiletá Emeli Sandé se na hudební scéně objevila v roce 2011, kdy zveřejnila první singl „Heaven”. Světového úspěchu dosáhla o rok později s deskou „Our Version of Events”, která se držela deset týdnů v čele britských žebříčků, celkově pak dlouhých 67 týdnů v TOP 10, což se žádné britské zpěvačce dosud nepodařilo. Za tuto nahrávku, která obsahovala hity „Read All About It”, „Next To Me” nebo „My Kind of Love” získala ocenění Brit Awards pro nejlepší album roku 2012, stejně tak zvítězil i singl „Read All About It” a Emeli Sandé se stala nejlepší umělkyní roku. Mezi nejhranější skladby, a to i v České republice, patřila „Beneath Your Beautiful”, v níž Emeli Sandé zkombinovala svůj sametový hlas s rapperem Labrinthem.

Kritiky oceňovaná diva s nespornými pěveckými kvalitami a širokým hudebním záběrem sklízí úspěchy i jako autorka písní. Její songy mají v repertoáru například Rihanna, Alicia Keys, Leona Lewis a řada dalších. Samotná Sandé se pak netají tím, že ji ve vlastní tvorbě ovlivňují osobnosti jako Nina Simone, Joni Mitchell, Lauryn Hill nebo Amy Winehouse.

Až v roce 2016 vypustila Emeli Sandé do světa desku „Long Live the Angels” spolu s prvním singlem „Hurts”. Hudební kritici na ní oceňují především vyspělost. Emeliiny osobní zkušenosti a zážitky se prolínají i v nových skladbách, které tak poutají pozornost posluchače a jsou o to více uvěřitelné.

Vstupenky na pražské vystoupení Emeli Sandé jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketportal v cenových relacích od 1690,- Kč do 2490,- Kč.

Pořadatelem koncertu je Bestsport ve spolupráci s Multimedia Organisation.