Jdi na obsah Jdi na menu

EuroConnections přiveze do Prahy Einar Stray Orchestra!

14. 8. 2014

Live: Einar Stray Orchestra              Support: Thoola

Datum: 25.09.2014                                    Místo: Palác Akropolis, Praha

einarstrayorchestra2014.jpgEinar Stray Orchestra (foto: Simon Skreddernes)

Když před dvěma a půl lety uhranul Einar Stray poprvé žižkovský Palác Akropolis, vystupoval ještě pod svým jménem. Pak mu ale došlo, že parta muzikantů kolem něj je pro jeho hudbu tak důležitá, že odhodil všechny ambice sólisty a v září už dorazí do Prahy pod hlavičkou Einar Stray Orchestra. Takto pojmenované vydá norské těleso i nové album "Politricks" a to jen dva týdny před svojí zastávkou v Čechách. Jinak jsou ale všechny ingredience písní čtyřiadvacetiletého talentovaného hudebníka stále na svém místě – jsou něžné, křehké i epicky klenuté a jeho magické postrockové písničkářství kreslí s pomocí rockových i symfonických nástrojů úchvatný třetí rozměr nálad, které posluchače obejmou a nepustí.

Einar Stray Orchestra vznikl z hudebníků, kteří mladíka pocházejícího z pobřežního městečka Sandvika na východě Norska doprovázeli na turné a předtím působili v Shimmering či Team Me. Stray s nimi po třech letech natočil nové album "Politricks", které je připravené k vydání v polovině září letošního roku. O produkci desky se postaral Hasse Rosbach (Team Me, Moddi) a smíchal ho Nick Terry, anglický technik žijící momentálně v Oslu, který má za sebou zkušenosti z nahrávání s Libertines, Klaxons nebo Primal Scream.

Českým zástupcem bude na pódiu Paláce Akropolis pražská folk-rocková skupina Thoola. Původně vznikla jako domácí projekt dvojice hudebníků využívající souznění violoncella a akustické kytary. Teprve když se rozrostli na kvintet a k mikrofonu se postavila charismatická zpěvačka Zoja Gorbušina, začali vystupovat po pražských kavárnách a klubech.

Vstupenky:

  • 260,- Kč – v Paláci Akropolis – ke stání – (prodej do: 24.09.2014)
  • 290,- Kč v Paláci Akropolis – ke stání – (prodej do: 25.09.2014)
  • prodej také v síti Ticketpro

Web: www.palacakropolis.cz