Jdi na obsah Jdi na menu

Fascinující MC Akua Naru přijede uhranout Prahu!

28. 2. 2015

Live: Akua Naru               Support: The High Corporation

Datum: 22.05.2015                      Místo: Palác Akropolis, Praha

akuanaru_2015.jpgAkua Naru (foto: Daniel Ziegert)

Koncertní série Excelent Jukebox se může pyšnit pořádným úlovkem! Do Prahy se totiž vrátí americká MC žijící v Německu a skutečně excelentní textařka Akua Naru. Její výjimečný koncert se uskuteční 22. května v Paláci Akropolis.

Akua Naru je známou světoběžnicí, narodila se v New Haven v USA a přes západní Afriku a Čínu se dostala až do německého Kolína nad Rýnem, kde v současnosti žije a skládá. Zkušenosti a vlivy z těchto cest se odrazily na jejím debutovém albu „...The Journey Aflame” vydaném v roce 2011. Hip hopoví a jazzoví kritici od New Yorku až po Moskvu byli tímto albem nadšeni a Akua Naru si tím jednak upevnila pozici ve scéně, ale zároveň se stala i vzorem a příkladem, že i žena se může na převážně mužské scéně velmi dobře prosadit. Úspěch zaznamenal hlavně singl „The World Is Listening” produkovaný německými producenty JR&PH7 a Akua Naru se povedlo přesně to o čem zpívá...svět opravdu poslouchal.

Důvody její popularity jsou jednoduché. Geniální kombinace klasického hip hopu, skvělý cit pro texty (netající se sociální kritikou) a mistrovského muzikantsví ji vynáší přirovnání k hip hopové královně 90. let Lauryn Hill. Vše je korunováno naprosto úchvatným živým vystoupením. Akua Naru totiž veškeré koncerty podniká se svou šestičlennou kapelou Digflo.

„Minulý koncert v Praze byl neskutečný. Hrozně se těším zpátky, tentokrát i se svým novým albem The Miner's Canary. Praho, jsi ready? Už se nemůžu dočkat až tě znovu uvidím.” - Akua Naru

Akua Naru není pro české publikum žádným neznámým pojmem, v roce 2012 navštívila Prahu v rámci festivalu Struny Podzimu, který združuje DJs, soul, hiphop, jazz fusion a rap a setkala se zde s nebývalým ohlasem a úspěchem, takže rozhodně je na co se těšit. Je totiž známá tím, že dovede naprosto uchvátit publikum a mnozí pak odchází domů s tím, že musí kompletně přehodnotit svůj názor na hip hop a na ženy, věnující se právě tomuto stylu.

Jako support se představí kapela The High Corporation.

Vstupenky jsou k dostání za 315,- Kč + poplatky v předprodejních sítích GoOut a Ticketpro.

Pořadatel: www.fource.cz