Jdi na obsah Jdi na menu

Fenomenální americká zpěvačka LP bude koncertovat v Praze!

31. 3. 2018

Live: LP          

Datum: 08.07.2018                                                  Místo: Forum Karlín, Praha

lp_2018.jpgLP (foto - zdroj: colours.cz)

Loni pobláznila svým výrazným hlasem a obrovským charisma na hlavní scéně festivalu Colours of Ostrava desetitisíce návštěvníků, letos se americká zpěvačka LP vrátí do České republiky. Vystoupí 8. července v pražském Foru Karlín.

LP alias Laura Pergolizzi se nejdříve proslavila jako autorka hitových skladeb Rihanny, Cher, Christiny Aguilery, Backstreet Boys nebo Rity Ora. Pak prorazila s milostnou baladou „Lost On You”, kterou obsadila světové hitparády, rádia, iTunes, Spotify nebo YouTube. Se stejně nazvaným albem probudila zájem i ve Spojených státech.

„Řekla bych, že jsem skrz naskrz písničkářka a chytlavost pro mě není sprosté slovo,” tvrdí o sobě zpěvačka s italskými kořeny. Nebýt lodi vytetované na prsou a nezbytného ukulele v ruce, připomínala by štíhlou postavou v pánském obleku a kudrnatými vlasy mladého Boba Dylana. Vyzařuje z ní nesmírné odhodlání a schopnost naplnit své písně správnou dávkou dramatu a melodičnosti. Věří tomu, že smyslem hudby je pomoci lidem cítit se dobře, proto zvolila jednoduchý recept. Tím je přitažlivá směs rocku, folku, americany a popu postavená na průzračném a hutném kytarovém zvuku, jen s minimálním vkladem elektroniky. Říká tomu „big indie” nebo „stadiónový folkrock”.

Narodila se a vyrůstala v New Yorku, dnes žije v Los Angeles. Průlom v její kariéře přišel se skladbou „Into The Wild” použitou v reklamě na Citibank a následně s albem „Forever For Now” produkovaném Robem Cavallo (Green Day, Linkin Park, Dave Matthews Band), kdy se v početné sestavě muzikantů objevila také Isabella Summers (Florence And The Machine). Větší úspěch se dostavil se songem „Muddy Waters”, bodujícím ve vypjaté scéně čtvrté série televizního seriálu „Orange Is The New Black”. Všechny hitové písně zařadila LP na čtvrtou desku „Lost On You”, s níž se začal po zásluze naplňovat její americký sen.

Vstupenky na pražský koncert LP ve Foru Karlín jsou již vyprodané.