Jdi na obsah Jdi na menu

Fenomenální finská skupina Nightwish bude koncertovat v Praze!

30. 3. 2015

Live: Nightwish                               Special guests: Arch Enemy, Amorphis

Datum: 07.12.2015                                                 Místo: Tipsport Arena, Praha

nightwish_2015.jpgNightwish (foto - zdroj: facebook.com)

Svůj samostatný koncert v České republice v rámci evropského turné „Endless Forms Most Beautiful - Europe 2015” potvrdila současná nejpopulárnější metalová formace Nightwish! Vystoupí se speciálními hosty - švédskou legendou Arch Enemy a finskou skupinou Amorphis - 7. prosince v pražské Tipsport Areně.

Koncertní šňůra k nové desce „Endless Forms Most Beautiful” se před vánoci ponese celou Evropou, kde kapela odehraje dvacet koncertů v jedenácti zemích. Partička finských metalistů vytvořila vůbec první album spolu s úžasnou zpěvačkou Floor Jansen.

Nightwish byli vždy synonymem pro virtuózní dokonalost. Jsou schopni vyvolat fantastické pocity a dotknou se vás hluboko uvnitř se svými velkolepými symfonickými skladbami. Není žádným tajemstvím, že hlavní skladatel a hráč na klávesové nástroje Tuomas Holopainen je všestranný skladatel, který žije pro svou hudbu, věnuje se svému umění, a to vše prosákne v každém sdělení jeho práce.

V albu „Endless Forms Most Beautiful” se snoubí nová éra kapely s minulostí a vlivem nádherné finské přírody v jeden dokonalý celek. Poprvé v historii působnosti skupina Nightwish spolupracovala naprosto jednotně, motivovaně a zároveň v krásném přírodním prostředí. Tato stálá přítomnost členů způsobila ještě impozantnější dojem. Zpěvačka Floor Jansen se  katapultovala na hlasové maximum a vzniklé album je ve své podstatě premiérou její produkce tohoto stylu.

Melodický death metal zastoupí švédská legenda Arch Enemy. Michael Amott a Alissa White-Gluz přijedou ukázat, že chovají explodující vášeň k sakra tvrdé hudbě. Letos slaví dvacáté narozeniny a už se nemůžou dočkat, až je s vámi oslaví spolu s prvním výročím veleúspěšné desky „War Eternal”. Největší metalový nářez celého večera slibuje mladá a velmi talentovaná zpěvačka Alissa, která působí v kapele od roku 2014.

Spolu s Nightwish a Arch Enemy přijedou u nás již velmi dobře známí a oblíbení Amorphis. Skvělá finská kapela hrající melancholický dark/rock vás vtáhne do děje svých písní. Jejich desáté studiové album „The Beginning Of Times” stále dokazuje, že je nezaměnitelné v přirozeně znějících melodiích a hlubokých emocích. Mytologický nádech novým písním dala ústřední postava Väinämöinen, finský hrdina. Tato nahrávka je nejen textově velmi obsáhlá a hluboká, ale i chytlavá a melodická.

Nenechte si ujít výjimečnou příležitost vidět všechny tyto skvělé kapely v jeden večer a na jednom místě adventně naladěné Prahy! Takový koncert se hned tak opakovat nebude, proto přijďte 7. prosince do Tipsport Areny!

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticket-Art v cenových relacích od 790,- Kč do 1500,- Kč.

Pořadatel: www.pragokoncert.com