Jdi na obsah Jdi na menu

Finská formace Apocalyptica představí nové album i v Praze!

2. 9. 2014

Live: Apocalyptica feat. Franky Perez     

Datum: 10.04.2015                                               Místo: Forum Karlín, Praha 

apocalyptica_2015.jpgApocalyptica (foto - zdroj: apocalyptica.com)

Finská skupina Apocalyptica, která si celosvětový úspěch zajistila zejména osobitým způsobem aranžovaných skladeb na violoncello, plánuje na úvod roku 2015 nové album.

Kapela po krátké pauze po turné na podporu prozatím poslední studiové desky „7th Symphony“ potěšila všechny metalové příznivce informací, že se nachází v posledních fázích před dokončením nového alba, jež by mělo světlo světa spatřit začátkem příštího roku.

Na minulých albech Apocalyptica spolupracovala s různými vokalisty. Pro novou desku se rozhodli jen pro jeden hlas, který patří zpěváku Franky Perezovi. Ten se představí nejen na nahrávkách, ale i na následujícím turné.

„Jsme opět hladoví po tom dělat hudbu společně. Pokud si nevyzkoušíte nové věci, nikdy nebudete vědět, kde jste předtím skončili. Opět máme motivaci a hlavy plné nových nápadů!“ dodal na adresu chystané novinky Eicca Toppinen.

035.jpgApocalyptica - Eicca Toppinen (foto: Angelika Špicarová)

Od svého založení v roce 1993 Apocalyptica převracela klasické formy a struktury naruby a přicházela s nepředvídatelnými novými hudebními projekty. Po jedenadvaceti letech své globální kariéry, která obsáhla na 1000 koncertů ve vice než 50 zemích, se kapele daří neustále překvapovat – a přitahovat pozornost médií i hudebních žebříčků na celém světě.

Po vydání alba „7th Symphony” si Apocalyptica udělala přestávku, aby se její členové mohli věnovat celé řadě hudebních projektů. Eicca Toppinen se přeorientoval na bicí ve své další kapele Cherry and the Vipers, Mikko Sirén si zahrál na albu Emigrate, projektu Richarda Kruspeho (Rammstein). Mikko take vystupoval s nejpopulárnějším finským hiphoperem Cheekem, s kterým dvakrát vyprodali Olympijský stadión v Helsinkách. Paavo Lötjönen spolupracoval s Tipe Johnsonem (Leningrad Cowboys, Apocalyptica) a Perttu Kivilaakso se úspěšně věnoval komorní hudbě.

Apocalyptica navíc skládala nový materiál a vystoupila v multimediálním projektu  „Wagner Reloaded”, který připravil slavný choreograf Gregor Seyffert. Letos dosud poslední projekt Apocalypticy „Apocalyptic Symphony” představil kapelu vůbec poprvé s klasickým orchestrem Avanti! Chamber Orchestra.

Apocalyptica během své kariéry spolupracovala s mnoha umělci jako např. Gavin Rossdale, Dave Lombardo, Ville Valo a nyní přijala další výzvu: na novém albu s nimi vystupuje jako zpěvák Franky Perez – ten navíc s nimi vyrazí i na turné.

Franky Perez vydal svůj debut v roce 2003, později se spojil s členy System of a Down Daronem Malakianem a Johnem Dolmayanem v kapele Scars on Broadway. V roce 2009 se Perez stal vokalistou skupiny kytaristy Slashe, následovala spolupráce s Dave Kushnerem (Velvet Revolver), Scottem Shrinerem (Weezer), Joey Castillem (Queens of The Stone Age) a Dave Warrenem (The Simpsons) jako Pusher Jones.

Po čestném vystoupení jako zpěvák The Doors na L.A. Sunset Strip Music Festivalu Perez vydal v roce 2013 své sólové album „Addict”. Pro Apocalypticu znamená spolupráce s Perezem další povýšení jejich hudební vize na novou úroveň.

Českým fanouškům by neměl uniknout fakt, že během evropského turné kapela Apocalyptica vystoupí také v pražském Foru Karlín.

Vstupenky na koncert jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketpro za 880,- Kč.

Související:

Fanoušky Apocalypticy v Praze rozparádí australští Tracer!

Apocalyptica změnila termín svého pražského koncertu!