Jdi na obsah Jdi na menu

Greg Dulli se svými The Afghan Whigs vystoupí v Praze!

18. 11. 2014

Live: The Afghan Whigs

Datum: 13.02.2015                              Místo: Lucerna Music Bar, Praha

theafghanwhigs2015.jpgThe Afghan Whigs (foto - zdroj: dsmacku.com)

Pamětníci skvělých koncertů téhle party, která vznikla v americkém Cincinnati v roce 1988, již nedoufali, že se s jednou ze zásadních skupin grungeové éry ještě někdy na pódiu setkají.

The Afghan Whigs se rozešli počátkem nového milénia a dlouho to vypadalo, že slova frontmana Grega Dulliho, o tom že nemá v úmyslu s kapelou pokračovat, budou platit stále. Cesty bývalých spoluhráčů se však po čase opět protnuly, a tak se po deseti letech znovu objevil band, jehož kombinace garážového rocku, grunge a punku je jedním z milníků rockové historie.

Comeback kapely má však na hony daleko k sentimentálnímu vzpomínání! Magická chemie Afghan Whigs stále funguje, koncerty jsou plné energie a letos kapela vydala u prestižního labelu Sub Pop (toho samého, kde počátkem 90. let nahráli tři alba, jež formaci ukotvily na scéně americké alternativy) nové album „Do to the Beast”.

Novou nahrávkou chlapíci uvedli koncerty na legendárním kalifornském festivalu Coachella, čímž odstartovali velké světové turné.

The Afghan Whigs navíc 27. října vydali remasterovanou reedici svého slavného alba „Gentlemen”, které je doplněno o 17 nových tracků z nezveřejněných demáčů a živých vystoupení a název byl vzhledem k 21. výročí vydání alba pozměněn na „Gentlemen at 21”.

The Afghan Whigs letos vystoupili na festivalu Rock for People a 13. února se jich tuzemští fanoušci dočkají znovu, tentokrát v intimní atmosféře pražského Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 450,- Kč + poplatky jsou k dispozici na www.musicbar.cz a v sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim. Na pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu za 550,- Kč.

Pořadatel: www.dsmacku.com