Jdi na obsah Jdi na menu

Helmet zahájí své turné ke 30 letům existence v Praze!

10. 5. 2019

Live: Helmet                           

Datum: 03.09.2019                         Místo: Lucerna Music Bar, Praha

helmet.jpgHelmet (foto - zdroj: facebook.com)

Vlivná rocková skupina Helmet z New York City ohlásila samostatné turné po 30 městech Evropy. Šňůra začíná 3. září v Praze, její koncerty se uskuteční ve 14 státech s posledním vystoupením 10. října v Londýně v O2 Academy Islington.

Helmet slaví 30. výročí založení a plánují na všech show odehrát 30 skladeb ze svého obsáhlého katalogu – osmi studiových alb včetně rarit ze starších EP a singlů i několika předělávek písní jiných kapel pro vyvážení. Na žádném z těchto koncertů nebudou mít Helmet předskokana.

Zakladatel skupiny a frontman Page Hamilton řekl: „Toho dne, kdy jsme John, Peter a já na konkursu vybrali Henryho, Helmet vznikli. Byl rok 1989 a myslím, že to bylo v květnu. Strašně rád (možná úplně nejvíc) tuhle muziku hraju se svými současnými spoluhráči – Kylem, Danem a Davem. Abychom oslavili třicet let nahrávání a koncertování, rozhodli jsme se zahrát v každém ze třiceti měst po Evropě a pak v třiceti městech Ameriky každý večer třicet skladeb. Doufáme, že vás tam všechny uvidíme.”

Vstupenky na pražské vystoupení jsou k dispozici za 540,- Kč + poplatky na pokladně a webu Lucerna Music Baru (na pokladně bez poplatků) nebo v sítích Ticketmaster, Ticketportal a GoOut.cz. V případě nevyprodání lístků budou na místě v den koncertu za 650,- Kč.