Jdi na obsah Jdi na menu

HIM se během rozlučkového turné zastaví i v Praze!

3. 4. 2017

Live: HIM          

Datum: 02.12.2017                             Místo: Forum Karlín, Praha

005---him.jpgHIM (foto: Angelika Špicarová)

Finští melancholici HIM oznámili konec kariéry. V rámci svého posledního turné se kvintet vedený charismatickým zpěvákem Villem Valem zastaví 2. prosince v pražském Foru Karlín, aby se rozloučil s českými fanoušky.

Kapela HIM, jejíž název byl původně zkratkou slov His Infernal Majesty, vznikla v Helsinkách v roce 1991. Po počátečních změnách v sestavě a hledání vlastní hudební tváře debutovali Finové v roce 1997 albem „Greatest Love Songs Vol. 666”. Kombinací tvrdých kytar a melancholicky laděných melodií, jimž vévodil frontmanův nezaměnitelný baryton, si získali oddané příznivce. Na své prvotině zaujali mimo jiné osobitými cover verzemi klasických hitů „Wicked Game” (Chris Isaak) a „Don't Fear The Reaper” (Blue Öyster Cult).

Zlomový byl však rok 1999, kdy Valo a spol. vydali zásadní album „Razorblade Romance”. Obrovský úspěch desky a především pilotního singlu „Join Me In Death” skupině otevřel dveře na velká pódia a zajistil tisíce fanoušků po celé Evropě. Pochybnosti, že by snad šlo o kapelu jednoho hitu, HIM vyvrátili o dva roky později na skvělé nahrávce „Deep Shadows And Brilliant Highlights”. Následně si tehdy velmi vytížená formace vybrala delší koncertní pauzu.

O pozornost se HIM znovu přihlásili návratem k metalovým kořenům na desce „Love Metal” (2003). Další album „Dark Light” (2005) skupinu přiblížilo také k americkým a britským fanouškům. Z USA i Velké Británie si HIM, jako první finská kapela vůbec, přivezli zlatou desku za prodané hudební nosiče.

Po rockových nahrávkách „Venus Doom” (2007) a „Screamworks: Love In Theory And Practice” (2011) vyšel zatím poslední titul „Tears On Tape” (2013), který měl být podle samotných HIM návratem do období „Love Metal”.

Praha se může těšit na výběr z celé bohaté diskografie HIM. Rozhodně by tak neměly chybět hity „Join Me In Death”, „Pretending”, „In Joy And Sorrow”, „The Funeral Of Hearts”, „Right Here In My Arms” nebo „Gone With The Sin”.

Vstupenky na pražský koncert HIM jsou k dispozici na obscure.cz za 1200,- Kč. Více informací najdete na webu partnerské agentury veil.cz.