Jdi na obsah Jdi na menu

Hudební chameleon Marilyn Manson vtrhne do Prahy!

15. 5. 2017

Live: Marilyn Manson

Datum: 19.11.2017                                 Místo: Tipsport Arena, Praha

001---marilyn-manson.jpgMarilyn Manson (foto: Angelika Špicarová)

Od svých začátků na floridské rockové scéně v roce 1989 Marilyn Manson vystřídal mnoho veřejných tváří. Gotický šokrocker, člen satanského kultu, viník mnoha podob násilí ve školách, manipulátor, který vymývá dětem mozky, šílenec s make upem. Takhle ho alespoň vidí média. V České republice vystoupil již několikrát a chystá se k nám znovu. Tentokrát zamíří do pražské Tipsport Areny, kterou rozbouří 19. listopadu.

Narodil se jako Brian Warner v Cantonu v Ohiu 5. ledna 1969. Dnes je předmětem mnoha bulvárních spekulací a pomluv, terčem protestů skupin, které ho obviňují z uctívání ďábla, jeho texty jsou analyzovány a zkoumány a neustále se mluví o Mansonově hudebním poselství. Uveďme si však dvě nezpochybnitelné a obdivuhodné skutečnosti. Marilyn Manson natočil 9 studiových alb, zatím poslední je z roku 2015 a jmenuje se „The Pale Emperor”. Tři desky získaly platinu.

Jeho desáté album původně nazvané „Say10” mělo vyjít letos v únoru na sv. Valentýna. Nestalo se. Osmý květnový den Marilyn Manson oznámil, že nahrávka ponese název „Heaven Upside Down”. V březnu se objevil na Instagramu záhadný vzkaz „6:19. Čas nadešel”. Existují různé výklady, jeden z nich je ten, že by deska měla vyjít v červnu. Možná. Před pár dny však všem zamotal hlavu svým dalším instagramovým postem, kde bylo „07.09 @DefiantOnes”. Tak v červnu, v červenci nebo v září? Netušíme. Jedno je však jisté. Manson prohlásil: „nové album bude to poslední, co by příznivci čekali po vydání předešlé desky The Pale Emperor. Podle lidí, kteří nahrávku slyšeli, je to něco mezi Antichrist Superstar a Mechanical Animals. Neměl jsem v úmyslu se vracet, ale všechno probíhá v kruhu. Na tohle album se hodí staré rčení, že ďáblovo největší tajemství je, že lidé nevěří, že existuje.”

Marilyn Manson je hudební a stylistický chameleon, který si nechal narůst dlouhé vlasy v období desky „Antichrist Superstar” v roce 1996, obnažil umělé poprsí a nechal se ovlivnit Davidem Bowiem v glamrockové vizáži koncem devadesátých let a na počátku roku 2010 si zase nechává dorůst vyholené obočí. Je impozantní s make upem i bez něj. I dnes díky své již klasické tvorbě představuje „hrozbu pro nevinnou americkou mládež”. Jeho fanoušci ale dobře vědí, že nabízí mnohem víc, především ohromnou zábavu na jevišti i mimo něj a to po několik desetiletí. Marilyn Manson je talentovaný hudebník a umělec, muž, který se může právem chlubit hrdou přezdívkou The God of Fuck.

První vstupenky se začnou prodávat exkluzivně 19. května na stránkách Marilyna Mansona, běžný předprodej bude zahájen 19. května od 9 hodin na GoOut.cz nebo v sítích Ticketpro a Ticketstream. VIP vstupenky pod pódium budou za 1290,- Kč + poplatky, běžné lístky za 990,- Kč + poplatky.