Jdi na obsah Jdi na menu

Hvězdná soulová zpěvačka Joss Stone zazpívá v Praze!

27. 3. 2014

Live: Joss Stone

Datum: 23.07.2014                        Místo: Lucerna Music Bar, Praha

jossstone-2014.jpgJoss Stone (foto - zdroj: idnes.cz)

Joss Stone byla posedlá hudbou od malička. Byla to její první láska a byla to soulová hudba, která zažehla její vášeň pro zpívání a skládání.

Ve svých třinácti si prozpívala cestu do hudebního průmyslu písničkami soulových legend Arethy Franklin a Gladys Knight, v patnácti podepsala smlouvu s S-Curve records a v šestnácti vydává svou první desku soulových Sessions.

"The Soul Sessions" ji vystřelily do hitparád po celém světě a staré dobré písničky, které málem upadly do zapomnění, díky ní našly nové i staronové posluchače. Proslulé melodie jako "Super Duper Love" přenesly Stone na hudební mapu a "Dirty Man" s vokálem, který připomínal vše klasické a dával zapomenout na její nízký věk, vzbudil nový zájem o zpěvačky s parádními hlasy.

Druhé album Stone z roku 2004 s názvem "Mind Body & Soul" navázalo na komerční úspěch "The Soul Sessions" a skvělé kritické přijetí desky vydobylo Stone tři nominace Grammy, včetně té za Best New Artist. Přineslo také do UK Top 10 její písničku "You Had Me" a získalo ten samý rok dvě ceny Brit Awards.

V roce 2007 Stone vydává třetí album, které vzniklo za pomoci několika slavných umělců, jako jsou Lauryn Hill, Raphael Saadiq a rapper Common. Introducing Joss Stone ji představilo jako ideální zpěvačku pro Ameriku, když se album vyšplhalo na druhé místo americké hitparády a stalo se tak nejvýše umístěným debutem britské sólové zpěvačky v hitparádě časopisu Billboard.

S 11 miliony prodaných alb, po mnoha koncertních zkušenostech a spolupráci s lidmi jako Jeff Beck, Nitin Sawhney, Mavis Staples, Yolanda Adams a Patty Labelle vydává Joss v roce 2009 album "Colour Me Free!", které bylo nahráno během několika týdnů v klubu její maminky v Devonu a které bylo poslední deskou vydanou u velké firmy.

Na "LP1" z roku 2011 se Stone představuje jako nová, zralá umělkyně. Deska vychází na její nové značce Stone’d Records. S novou energií přizvala ke spolupráci Davea Stewarta a týden spolu jamovali v nashvillském nahrávacím studio Martiny Mcbrides. Výsledkem je kritikou skvěle přijaté album, které mnozí považují za její nejlepší.

V té době Joss kromě své sólové práce spolupracovala s několika celebritami hudebního nebe (Mick Jagger, Damian Marley, A.R. Rahman a Dave Stewart) v kapele SuperHeavy, kdy v roce 2011 vydali také album se stejným názvem.

10 let od vydání svých skvělých studiových sessions se Joss rozhodla uzavřít kruh a vydat "The Soul Sessions Volume 2", kterou z části natočila v Česku za přispění FOK a České filharmonie. Cíl byl stejný. Najít skvělou soulovou klasiku, na kterou se tak trochu pozapomnělo. Team byl ale jinak docela podobný tomu z minulosti. Steve Greenberg a S Curve zas byli na svých místech a jako zvukový inženýr zaskočil starý spolupracovník Stone Steve Greenwell. Jen jedna věc se trochu změnila – hlas Joss Stone vyzrál jako víno.

Během svého krátkého života Joss spolupracovala, kromě jiných i s takovými legendami jako jsou James Brown, Gladys Knight, Solomon Burke, Blondie, Smokey Robinson a Melissa Etheridge. Přispěla na desky Jeffa Becka a Ringo Starra, vystoupila před Super Bowl, na Grammy - a jednu Grammy si také odnesla!

Ve svých dvaceti šesti letech toho zažila tolik, co mnozí nestihnou za celý život. A pořádně si to užívala. Joss je srdcem rebelka, která vystupuje bosa nebo si obarví vlasy různými barvami, vždy říká, co si myslí a řídí se svými instinkty.

Takže co teď? Po potřebné pauze a dvou rychle po sobě vydaných albech se rozhodla vidět svět a hrát v tolika zemích, kolik jen bude možných navštívit. Výzva? Joss Stone ji ráda přijímá!

Důkazem budiž i fakt, že na 23. července oznámila Joss Stone svůj koncert v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 740,- Kč + poplatky jsou k dostání v předprodejních sítích Ticketpro a Ticketportal, na místě v den koncertu za 900,- Kč.