Jdi na obsah Jdi na menu

IAMX přijede na podzim s novým albem do Prahy!

6. 8. 2015

Live: IAMX

Datum: 27.11.2015                                       Místo: Roxy, Praha

iamx-2015.jpgIAMX (foto - zdroj: GoOut.cz)

Talentovaný skladatel, multiinstrumentalista a audiovizuální umělec IAMX přiveze do Prahy jedno z nejočekávanějších nezávislých alb tohoto roku. Se svou performance vystoupí v pátek 27. listopadu v klubu Roxy.

IAMX je sólovým projektem Chrise Cornera, který se proslavil již svým účinkováním v britské trip hopové kapele Sneaker Pimps. Sólovou kariéru začal před jedenácti lety vydáním debutu „Kiss + Swallow”. Již zde byla jasně daná estetika celého hudebního projektu postavená na noirové skličující atmosféře s až teatrálně vypjatými momenty. Vše je korunované androgynní image Chrise Cornera.

Hudebně se IAMX opírá o chladnou elektroniku, která odkazuje jak ke klasikům Depeche Mode či The Cure, ale také ke gotickému rocku kapel jako Lacrimosa. V kontrastu s mechanickými zvuky automatických bicích a syntezátorů je emocionálně vypjatý vokál. V průběhu let se projev IAMX proměnil, začaly se objevovat prvky kabaretu, ale i písničkářství. Z hudby se tak stala neobyčejně intimní zpověď.

Třetí album „Kingdom of Welcome Addiction” vznikalo v berlínské Turmwerk, která má být současnou obdobou Warholovy Factory – místem, kde se setkává umění všech žánrů, splývá a tvoří novou realitu. Z IAMX se tak stává komplexní umělecký projekt, ve kterém se hudba spojuje s fotografií, videem a performance. V překypující tvůrčí atmosféře vyšla další dvě alba „Volatile Times” a „The Unified Field”. Po hektických koncertních tour a tvorbě nových videí však přišla pauza vynucená nespavostí a vyčerpáním.

Teprve 19. června 2015 vyšel singl „Happiness” jakožto předzvěst nového alba „Metanoia”, které má vyjít letos na podzim. Kvůli natáčení se IAMX přesunul do Los Angeles, které přineslo mnoho nových tvůrčích impulsů. Celou desku nahrál zcela sám, bez členů své kapely. Oproti předešlé tvorbě je daleko osobnější a soustředěnější. Od poměrně pestrého zvuku předchozích alb se vrátil k minimalistické produkci postavené na bicích automatech, syntezátorech a smyčkách samplů.

Vydání nové desky bude doprovázet evropské turné, v rámci kterého vystoupí IAMX 27. listopadu v pražském klubu Roxy. Můžeme se tak těšit na jedinečnou živou performance doprovázející jedno z nejočekávanějších nezávisle vydaných alb roku.

Vstupenky na pražský koncert jsou k dispozici za 690,- Kč v předprodejních sítích Ticketpro a GoOut.cz.