Jdi na obsah Jdi na menu

Joe Louis Walker připomene v Praze bluesovou historii!

9. 8. 2018

Live: Joe Louis Walker

Datum: 12.11.2018                              Místo: Lucerna Music Bar, Praha

joe-louis-walker_2018.jpgJoe Louis Walker (foto - zdroj: musicbar.cz)

Kytarový virtuos, jedinečný zpěvák a plodný autor, to je Joe Louis Walker. Ve své pětapadesátileté kariéře, během které neúnavně koncertuje a vystupuje na největších světových hudebních festivalech, se podruhé vrací do České republiky. V hlavním městě se však zatím neobjevil, a to se letos změní. Pražskému publiku se představí 12. listopadu v Lucerna music baru.

Joe Louis Walker je považován za „ikonu moderního blues”. Posouvá hranice žánru a bluesový svět ho považuje za žijící legendu. Narodil se 25. prosince 1949 v San Francisku a na kytaru začal hrát ve čtrnácti letech. Jeho albový debut z roku 1986 „Cold Is The Night” byl velkolepým příchodem na hudební scénu a další desky jen upevňovali Walkerovu pozici jednoho z čelních hráčů blues. Od devadesátých let spolupracuje s prvotřídními muzikanty mnoha stylů jako jsou Branford Marsalis, James Cotton, Tower of Power, Bonnie Raitt, Buddy Guy, Taj Mahal, Ike Turner nebo Clarence „Gatemouth” Brown. Od roku 2013 je členem bluesové síně slávy a čtyřnásobným držitelem Blues Music Award.

Při ohlédnutí za více než půl století trvající kariérou říká: „Chtěl bych být znám kvůli své celoživotní přesvědčivosti a věrnosti hudbě a blues. Někdy jsem se z neúspěchu naučil víc než z úspěchu. To mě udělalo silnějším. Pomohlo mi to vytvořit vlastní styl.”

Joe Louis Walker je textově expresivní umělec, píše a interpretuje písně s univerzálními tématy. Hudební fanoušky o tom všem přesvědčí 12. listopadu v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky jsou k dispozici na webu musicbar.cz nebo v předprodejních sítích Ticketmaster a GoOut.cz za 490,- Kč k stání a na VIP Balkón za 690,- Kč.

Související:

Před Joe Louis Walkerem vystoupí v Praze Gwyn Ashton!