Jdi na obsah Jdi na menu

José González vydává po sedmi letech album a představí ho v Praze!

12. 11. 2014

Live: José González                                               Support: Ólöf Arnalds   

Datum: 04.03.2015                                                     Místo: Lucerna Music Bar, Praha

jose-gonzalez-2015.jpgJosé González (foto - zdroj: facebook.com/josegonzalezmusic)

„Každý věk má své / Každá větev stromu se musí učit / Učit se růst, najít svou cestu / Co nejlépe využít svůj krátký život” - José González

Švéd José González je tichý hlas, který sděluje slova hlasitě. Poprvé okouzlil britské posluchače elegantním, ztlumeným, klasicky vybrnkávaným folkově popovým albem „Veneer” z roku 2005, kterého se prodalo úctyhodných 430 000 kusů jen v Británii. O dva roky později vydal album „In Our Nature”, další ponor do Josého vlivů (argentinský folklór, folková tradice šedesátých let v USA a britský pastorální folk pop stejného období). Album se dostalo do UK Top 10 a Top 20. Je to možná už sedm let od doby, kdy vydal svou poslední sólovou desku, ale José González rozhodně nezahálel. Vydal dvě alba se skupinou Junip, svým elektroničtějším popovým projektem, a podnikl turné s Berlin/Göteborg String Theory orchestra (v roce 2011), kdy představil 11 předělávek svých písní, se Sidi Tourém a s kapelou pouštního blues Tinariwen (obojí v roce 2012). V roce 2013 ho oslovil Hollywood a Ben Stiller požádal Josého o práci s Theodorem Shapiro na hudbě k filmu „The Secret Life of Walter Mitty” a aktuálně José přispěl písní „This is How We Walk On the Moon” na charitativní projekt Red Hot k poctě Arthura Russella.

Společné projekty jsou bezesporu motivující, ale nyní José představuje své nové album „Vestiges & Claws”. Je to přirozené pokračování akustické trilogie - intimní styl a dokonalá technika hry na kytaru se snoubí s překvapivou rytmikou - údery na kytaru a tleskáním, a vrstevnatými vokálními harmoniemi.

„Vestiges & Claws” nahrál José celé sám a sám si i album produkoval u sebe doma v Gothenburgu. Používal počítačové zapojení, aby dosáhl vřelého analogového zvuku. Radši pracuje sám, většinou z uměleckých důvodů. Ze své samoty ale vystoupí během svého turné, při kterém se o své pocity podělí se svými fanoušky. Do Prahy přijede José González 4. března, kdy vystoupí na kulatém pódiu Lucerna Music Baru. Jeho poslední koncert v Praze, který se uskutečnil před šesti lety, byl beznadějně vyprodaný.

Jako support se tuzemskému publiku představí talentovaná Islanďanka Ólöf Arnalds.

Vstupenky na pražský koncert jsou k dispozici v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal, Eventim a na webu www.musicbar.cz za 540,- Kč + poplatky.     V pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu za 640,- Kč.