Jdi na obsah Jdi na menu

Kapela Lucie slibuje největší turné v historii!

28. 9. 2013
Datum Místo konání
26.05.2014 Košice, Steel Arena
29.05.2014 Bratislava, Slovnaft Arena
01.06.2014 Ostrava, ČEZ Arena
04.06.2014 Brno, Kajot Arena
05.06.2014 Brno, Kajot Arena
10.06.2014 Praha, O2 Arena
11.06.2014 Praha, O2 Arena

Live:  Lucie

lucie_2014.jpg

Už tři čtvrtě roku před turné nejslavnější české kapely devadesátých let je zjevné, že návrat čtveřice David Koller, Robert Kodym, P.B.Ch. a Michal Dvořák na scénu po deseti letech bude patřit k nejžádanějším koncertům v tuzemské historii.

"Zájem je značný, zatím jsme prodali kolem 45 tisíc vstupenek", přiblížil v Praze při druhém letošním setkání členů kapely Lucie s novináři za pořádající agenturu Live Nation její český šéf Robert Porkert.

"Za tři měsíce jsme vyprodali O2 Arenu. Teď už vyprodáváme druhou polovinu lístků z přidaného koncertu", říká další z pořadatelů, zástupce O2 Areny Robert Schaffer. Zároveň se netají smělým plánem. "V Praze se bavíme o tom, že by koncertů mohlo být až šest. Zatím je to ale čistě teorie." 

Téměř jisté už je, že Lucie v Praze přidá třetí koncert, což se dosud žádnému umělci za deset let provozu největší české haly nepovedlo. A naprosto jisté je, že kapela přidá koncert i v Brně. Bude 5. června, lístky jsou v prodeji od pátku 27. září.

Skupina Lucie i pořadatelé slibují produkci na úrovni velkých koncertů mezinárodních hvězd. "Množství použité techniky vysoce přesahuje rámec jiných koncertů v České republice. Nebudou to jednotky, ale desítky kamiónů", uvádějí organizátoři turné.

Kapela má podle velikosti hal připraveny tři varianty produkce, pokaždé by však mělo jít o minimálně dvouhodinové koncerty, na nichž kromě největších hitů mohou zaznít i některé z méně známých skladeb. "Robert přišel s tím, že bychom mohli nazkoušet třeba písničku Nech to stát, kterou jsme nikdy moc nehráli. Ale co nakonec budeme hrát, to ještě uvidíme", říká David Koller. Skupina prý už v těchto dnech zkouší a baví se o repertoáru a dalších detailech. "Řešíme třeba s režisérem Tomášem Mašínem, kamarádem, který nám točil klip k písni Pohyby, jak by měla vypadat vizualizace projekcí", nastiňuje Michal Dvořák.

Zatím nesměle se členové Lucie vyjadřují o tom, co bude po turné a zda se pustí i do přípravy nového materiálu. "Těšíme se z přítomnosti. Co bude potom, se zatím neví. Není vyloučeno, že toto turné bude poslední. Ale může to být i úplně jinak", říká Kodym. "Čtyři kohouti na jedné slepici, to je docela dřina. Měl bych obavy, že kdybychom se zavřeli na 24 hodin do studia, dopadlo by to tak, že by nakonec ani žádné turné nebylo. Nechme to zatím být", doplňuje ho Dvořák.

Skupina Lucie bude příští rok vidět i v televizi. Česká televize totiž připravuje dva dokumenty, slibuje odvysílat šest koncertů z historie kapely a před kamerami se odehraje i pražský koncert.

Text - zdroj: Deník / Ondřej Leinert