Jdi na obsah Jdi na menu

Kytarista Steve Vai připomene v Praze své nejúspěšnější album!

30. 4. 2016

Live: Steve Vai

Datum: 21.06.2016                                            Místo: Lucerna Music Bar, Praha

022---steve-vai.jpgSteve Vai (foto: Angelika Špicarová)

Americký kytarista Steve Vai připomene 21. června v pražském Lucerna Music Baru na exkluzivním klubovém koncertě své nejúspěšnější album „Passion and Warfare”.

Jeden z nejlepších současných světových kytaristů Steve Vai oslaví na výjimečném klubovém koncertě 25. výročí svého nejúspěšnějšího alba „Passion and Warfare”. Deska vyšla v září 1990, obsahuje čtrnáct skladeb a její prodeje dosáhly v USA na zlaté ocenění. Vai songy složil na základě snů, které měl v mládí a které sám popsal, jako kdyby „Jimi Hendrix potkal Ježíše Krista na párty, kterou pořádá Ben Hur na počest Mela Blanca”. Při nahrávání využil Steve Vai řadu netradičních technik. Píseň „For the Love of God” se stala od roku 2007 součástí video hry „Guitar Hero III: Legends of Rock” a získala v hlasování fanoušků časopisů Guitar World 29. místo v žebříčku nejlepších kytarových sól všech dob. Pražský koncert obohatí také projekce.

Steve Vai bývá označován za hudebního alchymistu, kterého není snadné žánrově zařadit do jedné škatulky. Za svoji kariéru prodal 15 miliónů desek, získal tři ceny Grammy, na patnáct jich byl nominován. Jeho kytarové umění mu vyneslo prestižní ocenění Les Paul Award. Vystupoval jak sólově, tak i jako člen uskupení G3, s Frankem Zappou, s kapelami jako Alcatrazz, The David Lee Roth Band nebo Whitesnake. Všechna sólová alba sám napsal, produkoval i nahrál na labelu Favored Nations, který kromě jeho hudby vydal přes 70 desek hudebníků jako Tommy Emmanuel, Steve Lukather, Eric Johnson, Billy Sheehan, Larry Carlton a mnoho dalších. Složil hudbu pro filmy, video hry, reklamy i sport. Získal čestný doktorát z Berklee College of Music and Musicians Institute. Své zatím poslední, šestnácté, sólové album vydal před čtyřmi lety v roce 2012, kdy také následovalo tříleté světové turné s 253 zastávkami v 52 zemích. Loni v dubnu vyšlo živé dvojalbum a dvojDVD „Stillness In Motion - Vai Live in L.A.”. Jeho jméno je spojeno především s kytarami značky Ibanez, díky vzájemné spolupráci vznikly dvě řady elektrických kytar včetně sedmistrunné kytary nazvané Universe.

Vstupenky na pražský koncert jsou k dispozici v předprodejních sítích GoOut.cz a Ticketpro za 850,- Kč. Na místě v den koncertu budou lístky za 1000,- Kč.