Jdi na obsah Jdi na menu

Lamb přijedou s novou deskou do České republiky!

30. 5. 2014

Live: Lamb

02.12.2014 Lucerna Music Bar, Praha
03.12.2014 Klub Fléda, Brno

Lamb (foto: Angelika Špicarová)

030---lamb.jpg

Tři roky po vydání svého pátého alba "Five", které bylo vysoce hodnoceno kritikou, se Lamb vrací s novou deskou "Backspace Unwind" a evropským turné, v jehož rámci vystoupí 2. prosince v pražském Lucerna Music Baru a 3. prosince v brněnském klubu Fléda.

V každém vztahu je rozdíl tou dynamickou silou, která spouští kouzelné věci. V hudebním partnerství je často důležitou třecí plochou, při které létají jiskry nové tvorby, ale pokud tření příliš zesílí, je pravděpodobné, že vše skončí v oblacích kouře. Lou Rhodes a Andy Barlow rozumí rozdílům víc, než kdokoliv jiný. Jsou první, kteří připouští svou diametricky odlišnou estetiku – oddanost Lou písničkám a Andyho posedlost vším, co je elektronické a rytmické, a jeho nezájem o vokály. Tenhle rozdíl pomohl vytvořit jeden z milníků dance music poloviny devadesátých let.

015---lamb.jpgLamb - Andy Barlow (foto: Angelika Špicarová)

010---lamb.jpgLamb - Lou Rhodes (foto: Angelika Špicarová)

Celý fotoreport z koncertu Lamb v Praze k nahlédnutí zde:  fotak.png.jpg fotogalerie

V roce 1996 vládl drum’n'bass – tehdy vyšlo debutové album dvojice nazvané Lamb a obohatilo tento žánr o jemné dávky jazzu, klasiky, blues, techna a hip hopu. Album bylo intenzivní, značně osobní a velmi emocionální. Dalo světu singly "Cottonwool" a "Gorecki" a předvedlo, že drum’n'bass má na víc, než jen roztančit nohy – najednou dokázal pořádně rozbušit srdce.

V roce 1999 následovala deska "Fear Of Fours" s komplexně navrstvenými breakbeaty, pulsujícími rytmy, hladivými smyčci a zneklidňující elektronickou ambiencí. Hlas Lou vám utkvěl v mysli navždy a dokonalá jinakost vyvrcholila ve skladbě "Alien", v které Andy nasamploval srdeční tep prvního, v té době ještě nenarozeného syna Lou.

V roce 2001 vychází deska "What Sound" a smetává ze stolu veškeré pochybnosti o "náročném třetím albu". Andy a Lou zní uvolněně a zároveň jako by byli posíleni novou energií. Objevují se nové hlasy – Lamb se poprvé rozhodli přizvat na nahrávání alba nejen koproducenta (Guy Sigsworth ve 2 skladbách), ale i celou řadu hostů, včetně kytaristy Doves Jimi Goodwina, Michaela Frantiho, Me’ Shell NdegéOcello, Scratch Perverts, Willa Maloneho a Arto Lindsaye.


Čtvrté album "Between Darkness and Wonder" vyšlo v roce 2003. Byl to sound Lamb, kteří si osahávali divokou, temnou jiskru. V tom všem bolavém hledání duše se ale objevily zvláštní klid a solidarita. Souboje jemného vokálu a elektroniky byly tytam. Andy se z tanečního parketu pomalu přesunul do oceánu emocí, které s Lou vytváří. Andělské orchestrace a harmonie přispěly k snové náladě alba a geniální samply pomohly vytvořit nadčasovou desku, která se vám dostane pod kůži.V roce 2004 se dvojice rozhodla udělat si pauzu na své sólové projekty.

Lou v té době vydala 3 sólová alba, včetně na Mercury Music Prize navrženého "Beloved One". Všechny 3 desky "Beloved One", "Bloom" a "One Good Thing" ukázaly posluchačům ořezanou, akustickou a emotivní podobu Lou.

Andy nějakou dobu jezdil po světě a pak se věnoval remixování, produkování a spolupráci s jinými umělci. Pod názvem LOWB vydává své první sólové album "Leap And The Net Will Appear".

Po pěti letech odloučení, v roce 2009, Andy & Lou Lamb reformují a vystupují na několika festivalech. Do ledna 2010 odehráli 33 koncertů v 29 zemích.

Bylo to skvělé a jiskra opět přeskočila. Lamb začali psát nové věci, nahrávat je a v roce 2011 vydávají desku s názvem "Five".

Po roce koncertování s Lamb se v roce 2013 Andy vrací do studia, kde produkuje nové album Davida Graye a debutové album nováčků The Ramona Flowers.

V roce 2013 Lou skládá a nahrává svou čtvrtou sólovou desku, vydává svou první dětskou knihu "The Phlunk" a její pokračování "The Phlunk’s Worldwide Symphony".

Začátkem letošního roku se Lamb odebrali do nahrávacího studia a momentálně dokončují své šesté album "Backspace Unwind", které je už nyní možné si předobjednat na stránkách kapely.

Vstupenky na pražský koncert Lamb za 690,- Kč + poplatky jsou k dispozici v předprodejních sítích Eventim, Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal nebo na webu musicbar.cz. Na pokladně LMB bez poplatku.