Jdi na obsah Jdi na menu

Legendární britská kapela Judas Priest zaburácí v České republice!

22. 10. 2014

Live: Judas Priest

25.06.2015 ČEZ Aréna, Ostrava
26.06.2015 O2 Arena, Praha

judaspriest_2015.jpgJudas Priest (foto - zdroj: Live Nation)

Judas Priest se v rámci aktuálního světového turné znovu vrátí do České republiky. Legendární formace vystoupí 25. června v ostravské ČEZ Aréně a o den později v pražské O2 Areně.

Existuje jen několik heavy metalových kapel, kterým se podařilo tolik úspěchů jako Judas Priest. Skupina je na scéně téměř 40 let a i přes velkou popularitu a vliv, které jsou na historickém maximu (o čemž svědčí cena Grammy z roku 2010 za „best metal performance“), znovu bere útokem tuto planetu na dalším světovém turné „Redeemer Of Souls Tour 2015”. Fanoušci tak budou mít šanci vidět a slyšet kapelu, která definovala podobu heavy metalu tak, jak jej známe dnes.

Judas Priest, pocházejí z anglického Birminghamu, kde se dali dohromady v roce 1970. Ovšem až v roce 1974 přišel do kapely zpěvák Rob Halford a nahradil Alana Atkinse. Ozdobeni kůží a řetězy se do povědomí fanoušků dostali již svým debutovým počinem „Rocka Rolla“. Monumentálními skladby jako „Sad Wings Of Destiny“, „Sin After Sin“, „Stained Class“, „Hell Bent For Leather“, „Unleashed In The East“, „British Steel“, „Screaming For Vengeance“, „Defenders Of The Faith“ a „Painkiller“ se staly typickými představiteli, jak hudebně, tak vizuálně, heavy metalového žánru. Hity „Victims Of Changes“, „Sinner“, „Exciter“, „Hell Bent For Leather“, „Living After Midnight“ nebo „Breaking The Law“ hovoří za vše.

Během druhé půlky 80. let byli fanoušci Judas Pries svědky odklonu od heavy metalu k melodickému hard rocku, tento zvuk kapely je patrný především na nahrávkách „Turbo“ (1986) nebo „Ram It Down“ (1988). Ještě před vydáním pravděpodobně nejtěžší desky celé své kariéry „Painkiller“ (1990) přichází do kapely bubeník Scott Travis. Členové Judas Priest obnovili osobní i profesionální vztahy v roce 1999.

Judas Priest a Ripper Owens, který v minulosti nahradil Halforda, se rozešli v dobrém po vzájemné dohodě. Kapela si velice váží práce, kterou pro ně Owens udělal, a pomohl tak vrátit hudbu Judas Priest k milionům fanoušků po Halfordově odchodu, který se v roce 1992 vydal na sólovou dráhu.

Před vydáním titulu „Angel Of Retribution“ (2005), Judas Priest vystupují jako speciální hosté na Ozzfest 2004 vedle Black Sabbath. Rok 2008 se nesl ve znamení vydání dvojalba „Nostradamus“. V roce 2009 Judas Priest oslavili třicetileté výročí vydání jejich klasiky „British Steel“, které podpořili na masivním koncertním turné.

V listopadu 2010 se kytarista K. K. Downing rozhodl odejít z kapely a na jeho místo byl povolán talentovaný jednatřicetiletý kytarista Richie Faulkner, který do Judas Priest výborně zapadl a podílí se plnou měrou na jejich energické show.

V roce 2014 vydali Judas Priest zatím poslední studiové album „Redeemer Of Souls“, které debutovalo na 6. místě v žebříčku Billboard 200, což je nejvyšší umístění v americkém žebříčku za celou dobu jejich kariéry.

Úspěch alba bezpochyby oživil zájem o Judas Priest, o čemž svědčí téměř dva měsíce dlouhé turné po Spojených státech, které odstartovalo 1. října.

Vstupenky na koncert v ostravské ČEZ Aréně od 790,- Kč jsou k dispozici v síti Ticketpro. Na vystoupení v pražské O2 Areně jsou lístky k sehnání v síti Ticketportal od 990,- Kč.

Pořadatel: www.livenation.cz