Jdi na obsah Jdi na menu

Legendární Iron Maiden vystoupí v České republice!

23. 11. 2017

Live: Iron Maiden     Special guests: Killswitch Engage

Datum: 20.06.2018                          Místo: Letiště Letňany, Praha

iron-maiden_2018.jpgIron Maiden (foto - zdroj: Live Nation)

Po nesmírně úspěšném celosvětovém turné v letech 2016 a 2017 na podporu šestnáctého studiového alba „The Book Of Souls” se Iron Maiden v roce 2018 opět vydají na šňůru se sérií evropských koncertů s názvem „Legacy Of The Beast World Tour”, která začne v estonském Tallinnu 26. května a skončí 10. srpna v londýnské O2 Areně.

Do České republiky se Iron Maiden vrátí po dvou letech. Představí se 20. června na pražském letišti v Letňanech. Celý evropský program lze nalézt na webu ironmaiden.com a předpokládá se, že se turné protáhne až do roku 2019.

Koncept „Legacy Of The Beast World Tour” byl inspirován mobilní hrou Iron Maiden a stejnojmennou komiksovou knihou, proto bude scéna obsahovat řadu různých, ale vzájemně propojených světů. Na koncertech zazní především skladby z osmdesátých let s několika překvapeními z pozdějších desek, která dodají show na rozmanitosti.

Manažer kapely Rod Smallwood vysvětluje: „Jak naši fanoušci dobře vědí, od doby, co se Bruce a Adrian znovu připojili k Iron Maiden na počátku milénia, přistupujeme k jednotlivým turné v určitém cyklu. Střídáme turné k novým albům s turné History/Hits. Rádi takhle pracujeme z mnoha důvodů, a to nejenom proto, že tenhle systém dává skupině příležitost hrát jak nový materiál, tak i starší hity, o kterých víme, že je příznivci vždy rádi uslyší. Takhle to je pokaždé čerstvé nejen pro naše fanoušky, ale i pro nás.”

Američtí metalcoroví Killswitch Engage jsou potvrzeni jako speciální hosté na většině evropských koncertů, tedy i na tom v Praze.

Vstupenky budou k dispozici od 24. listopadu v předprodejních sítích Ticketpro a Ticketportal v cenových relacích od 1490,- Kč do 1950,- Kč.