Jdi na obsah Jdi na menu

Legendární kytarista Slash se po dvou letech vrátí do Prahy!

28. 8. 2015

Live: Slash featuring Myles Kennedy & The Conspirators                 

Datum: 19.11.2015                                     Místo: Malá sportovní hala, Praha

022---slash-featuring-myles-kennedy-and-the-conspirators.jpgSlash (foto: Angelika Špicarová)

Před dvěma lety koncertoval Slash před vyprodanou Lucernou. Letos se fanouškům představí v Malé sportovní hale na Výstavišti a přijede opět se zpěvákem Mylesem Kennedym a s doprovodnou kapelou The Conspirators.

Slash se proslavil jako kytarista hardrockové skupiny Guns N´ Roses, kterou v roce 1985 spoluzakládal. Než kapelu v roce 1996 opustil, aby se věnoval sólové kariéře, natočil s ní pět alb. Působil i v různých projektech, v superskupině Velvet Revolver se například sešel s bývalými spoluhráči z Guns N´ Roses nebo zpěvákem Scottem Weilandem ze Stone Temple Pilots.

První sólové album vydal v roce 2010 (hostují na něm např. Ozzy Osbourne, Dave Grohl z Foo Fighters nebo Fergie z Black Eyed Peas), o dva roky později následovala deska „Apocalyptic Love”, na níž už spolupracoval se zpěvákem Mylesem Kennedym z kapely Alter Bridge. Poslední nahrávka „World On Fire”, která vyšla loni na podzim pod hlavičkou Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators, je tedy třetím sólovým počinem někdejšího kytaristy Guns N´ Roses a druhým albem v sestavě s Mylesem Kennedym, bubeníkem Brentem Fitzem a baskytaristou Toddem Kernsem.

006---slash-featuring-myles-kennedy-and-the-conspirators.jpgSlash featuring Myles Kennedy & The Conspirators (foto: Angelika Špicarová)

Zatímco sólový debut z roku 2010 někdejší člen Guns N´ Roses natáčel s řadou hvězdných hostů, na dalších deskách už spolupracuje s pevnou sestavou hudebníků. Nejdůležitější součástí jeho ansámblu je nepochybně zpěvák Myles Kennedy, jenž byl mimochodem i jedním z muzikantů, kteří se podíleli na prvním albu.

Slash je držitelem Grammy a členem Rock’n’rollové síně slávy. Časopis Time ho v seznamu nejlepších kytaristů historie zařadil na druhé místo hned za Jimiho Hendrixe. Celosvětově se prodalo více než 100 milionů desek, na kterých Slash hraje.

Vstupenky na pražský koncert Slash featuring Myles Kennedy & The Conspirators jsou k dispozici za 1490,- Kč v předprodejní síti Ticketpro.

Pořadatel: livenation.cz

004---slash-featuring-myles-kennedy-and-the-conspirators.jpg

Slash (foto: Angelika Špicarová)