Jdi na obsah Jdi na menu

Michael Kiwanuka zavítá v červenci do Prahy!

30. 1. 2020

Live: Michael Kiwanuka

Datum: 20.07.2020               Místo: Forum Karlín, Praha

michael-kiwanuka.jpgMichael Kiwanuka (foto: Olivia Rose)

Po třech letech od své premiéry na festivalu Colours of Ostrava se do České republiky vrátí britský soulový hudebník Michael Kiwanuka. Jeho koncert byl naplánovaný na 20. července do intimního prostředí Lucerna Music Baru. Jenže zájem předčil očekávání pořadatelů a po lístcích se zaprášilo během několika hodin.

Po dohodě s managementem zpěváka a jeho kapely se tudíž pořadatelská agentura rozhodla vystoupení přesunout do větších prostor Fora Karlín. Vše ostatní zůstává v platnosti - datum 20. července i již zakoupené vstupenky. Další lístky jsou k dispozici v sítích GoOut.cz a Ticketmaster za původní cenu 790,- Kč + poplatky. Pokud nedojde k vyprodání vstupenek budou k dostání na místě v den koncertu za 900,- Kč.

Michael Kiwanuka začal se skládáním hudby v šestnácti letech. První písně vydal v roce 2011 na ípíčkách „Tell Me A Tale” a „I’m Getting Ready”. Zlom přišel s debutovým albem „Home Again” v roce 2012. Tehdy byl jako vítěz BBC Sound nominován jak na prestižní Mercury Prize, tak na BRIT Awards. Ještě větší poprask u kritiků vzbudila o čtyři roky později jeho dvojdeska „Love & Hate”. Opět bojoval jak o Mercury Prize, tak o dvě sošky na BRIT Awards.

Zatím poslední umělcovo album nazvané „Kiwanuka” vyšlo 25. řijna u labelu Polydor Records. Nahrávalo se v Los Angeles, v New Yorku a v Londýně pod taktovkou producentského týmu v čele s Danger Mousem a Inflem. Mix soulu a blues s trochou psychedelie opět boduje a jednatřicetiletému muzikantovi vynáší další nominace na ceny, tentokrát na NME Awards, které se budou udělovat v únoru.

Sám Michael Kiwanuka říká: „Minulá nahrávka byla hodně introspektivní a fungovala nejspíš jako terapie. Tohle je víc o jakémsi pocitu spokojenosti, kým jsem, a o tom, co chci vlastně říct. Jak zůstat pevný a přijít s výzvou pro sebe i posluchače? Je to deska o přijetí sama sebe, ale triumfálněji než jen melancholicky. Je to album, které zkoumá, co dnes znamená být lidskou bytostí.”