Jdi na obsah Jdi na menu

Mika se po úspěchu na letošních Colours vrátí do České republiky!

7. 12. 2015

Live: Mika

Datum: 25.05.2016                                                        Místo: Forum Karlín, Praha

mika_2016.jpg

Jestli někdo na letošních Colours of Ostrava slavil jednoznačný úspěch a byl skutečnou třešinkou na dortu, pak to byl britský zpěvák Mika, který festival uzavíral. Tento držitel mnoha prestižních hudebních cen, jenž prodal přes deset miliónů desek a dosáhl na zlaté či platinové ocenění ve 32 zemích světa, přijede 25. května do pražského Fora Karlín na svůj první samostatný tuzemský koncert.

„Zpěvák si diváky na Colours získal od prvních tónů neuvěřitelnou energií, nasazením, skvělým zpěvem, hrou na klavír i tancem, kterému nevadil ani déšť. Byla to skutečná show v tom nejlepším slova smyslu. Moc se těším, že Miku fanouškům u nás opět přivezeme,” říká ředitelka festivalu Zlata Holušová, která za pozváním hudebníka do České republiky stojí.

Mika, vlastním jménem Michael Holbrook Penniman, se narodil v roce 1983 v Bejrútu libanonské matce a americkému otci. Nejprve žil ve Francii, od devíti let ale natrvalo v Londýně. Nezvyklý hlasový rozsah (pět oktáv) rozvíjel studiem klasiky i hodinami u ruské operní divy Ally Ablaberdyevy. Veškeré naděje do něho vkládané potvrdil Mika debutovým albem „Life In Cartoon Motion”, kterého se prodalo šest miliónů kusů. Mikovy infekční popové hymny „Grace Kelly”, „Love Today” nebo „Relax, Take It Easy” vzápětí dobyly snad všechny světové hitparády a Británie se pyšnila novou popovou senzací. Mika od té doby pobral nejvýznamnější ceny - Brit Awards, The World Music Awards, The Ivor Novello Award, NJR Music - a vedle nominace na Grammy atakoval desítky dalších anket ve třiceti zemích.

Ve Francii byl Mikovi udělen dokonce prestižní rytířský Řád umění a literatury. O nic méně než debutu se pak prodalo následující desky „The Boy Who Knew Too Much” s hostujícími Imogen Heap a Owenem Pallettem. Na třetím albu „Origin Of Love” s ním spolupracovali americký zpěvák a rapper Pharell Williams, producent Nick Littlemore nebo William Orbit. V červnu 2015 vyšlo zatím poslední čtvrté album nazvané „No Place In Heaven”, které produkoval Mikův dlouholetý spolupracovník Gregg Wells (Katy Perry, Pharrell Williams, Adele, Rufus Wainwright).

Vstupenky na pražský koncert v cenových relacích od 1050,- Kč do 1590,- Kč jsou k dispozici v e-shopu Colours of Ostrava a v sítích GoOut.cz, Ticketpro a Eventim.