Jdi na obsah Jdi na menu

Mudhoney slaví 25 let na scéně a chystají se i do Prahy!

9. 1. 2013

Live: Mudhoney

Datum: 29.05.2013          Místo: Lucerna Music Bar, Praha

mudhoney.jpgMudhoney (foto - zdroj: musicbar.cz)

Scrape Sound, Silver Rocket a Lucerna Music Bar uvádějí:

MUDHONEY (USA/Sub Pop)
SUPPORT: Gnu (CZ/Silver Rocket), The Treatment (AUS)

29. 05. 2013
Lucerna Music Bar
Vodičkova 36, Praha 1

OSLAVY (s) MUDHONEY

Mudhoney se vrací po čtyřech letech do Prahy. S velkou radostí by stálo za to oznámit už jen tuto zprávu, ale to zdaleka není všechno! Čtveřice Mudhoney v letošním roce oslaví čtvrtstoletí na scéně, stejně jako věhlasný label Sub Pop, s nímž jsou doslova osudově spřízněni. Rozhodně ale nepůjde o žádnou nostalgickou pietu a dojemné vzpomínání. Druhého dubna totiž Mudhoney vydávají pochopitelně právě na Sub Popu zbrusu nové album Vanishing Point, ze kterého se podle všeho skupina velice těší. Mudhoney slibují razantní kolekci, postavenou na energii z jejich pověstných koncertů, ale třeba i klávesy nebo klavinet. Mudhoney si s chutí zavzpomínali v úspěšném dokumentárním filmu I’m Now, který měl premiéru na sklonku loňského roku, ale teď je čas na nové zážitky. Mudhoney vystoupí ve středu 29. května v pražském Lucerna Music Baru, těšte se i na zajímavé hosty. Koncert proběhne zároveň také jako oslava už 20ti let i jedné jiné maličkosti – totiž spiklenecké promotérské značky Scrape Sound, bližší podrobnosti budou oznámeny později.


MUDHONEY:
Rozepisovat se o významu této čtveřice je celkem zbytečné, snad jen pro upřesnění úryvek z biografie Mudhoney na All Music Guide: Nirvana a Kurt Cobain možná dokázali obléknout celou planetu do kostkovaných flanelových košil a Pearl Jam se Soundgarden asi prodali dohromady více desek, jenže byli to Mudhoney, kdo dal celé to grungeové soukolí do pohybu. Nebýt Mudhoney, nejspíš nikdy by nevzniklo vydavatelství Sub Pop, které pak tak riskantně poskytovalo dalším kapelám azyl a seberealizaci (Soundgarden, Nirvana, Tad, Afghan Whigs, Rein Sanction, Codeine…). Jenže onen první tah s Mudhoney vyšel, singl Touch Me I’m Sick (1988) se stal doslova revolucí a okamžité okolnosti z průmyslového Seattlu na odstrčeném severozápadě USA na dlouhou dobu učinil nové hlavní město rock’n’rollového vesmíru. Po třech letech pak vyšlo Nirvaně album Nevermind, kapele Pearl Jam (paralelní větev pokračovatelů skupiny Green River, z jejíž trosek vznikli právě i Mudhoney) vyšel debut Ten a Mudhoney vydávají třetí počin Every Good Boy Deserves Fudge.

Zbytek už je jen známá historie, Mudhoney jsou dnes pravděpodobně nejdéle sloužící kapelou ze Seattle, novinka Vanishing Point bude jejich devátým dlouhohrajícím albem. Muds měli mezi alby často dlouhé pauzy, ostatně od posledního Lucky Ones uběhlo již pět dlouhých let. Nahrávání Vanishing Point si skupina užila, nebylo sice úplně jednoduché, ale o to víc jsou s výsledkem spokojeni. Poslední koncert Mudhoney v Praze byl doslova extatický, podobně to vypadalo loni na festivalu Primavera Sound. Kapela se podle svých slov do Prahy velmi těší, stejně tak jako my všichni na ně. Ostatní informace o večeru budou brzy k dispozici, Mudhoney jsou bezesporu hlavní hvězdou, ale i ostatní hosté budou stát za to. Zůstaňte na příjmu.

Desky Mudhoney, jakož i vše ostatní od vydavatelství Sub Pop v ČR distribuuje Day After Records a koupíte např. v kamenném obchodě Rekomando v Trojanově ul. 13, Praha 2.


Vstupenky v hodnotě 450,- Kč budou v prodeji od 11. ledna v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal (+ obvyklé poplatky); na webových stránkách a v pokladně Lucerna Music Baru, v obchodě Rekomando a přes webové stránky Silver Rocket. Zbylé vstupenky pak budou v prodeji v den koncertu na místě za 550,- Kč.


http://mudhoneyonline.com
www.subpop.com
www.scrapesound.org
www.silver-rocket.org

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář