Jdi na obsah Jdi na menu

Nespoutaný vlk Patrick Wolf se vrací do Prahy!

23. 2. 2016

Live: Patrick Wolf          

Datum: 12.04.2016                               Místo: Roxy, Praha

patrick-wolf_2016.jpgPatrick Wolf (foto - zdroj: roxy.cz)

Jeho jméno je příhodné k jeho tvorbě a osobnosti. Je nespoutaný, osobitý a uhrančivý. Hudebník Patrick Wolf, o kterém The Observer napsal „britská nejradikálnější, nejvíce inovativní a nejkreativnější pop star”, přijede 12. dubna již počtvrté do Prahy, tentokrát vystoupí v klubu Roxy.

Patrickův styl se pohybuje někde na pomezí elektro popu a komornější instrumentální hudby. V rámci „The Wildsound Tour” přiveze úplně nový zvuk a to i díky kapele v plném složení s rytmickou sekcí.

Již v jedenácti letech svou kreativitu spojenou s láskou k hudbě dával najevo sestavováním hudebních nástrojů z harampádí, které našel ve vetešnictví. Tím začali jeho po domácku vyrobené experimenty. Během dospívání a muzikantského vývoje ze z něj stal zpěvák, skladatel, básník a nezávislý producent, který ve svých počinech s lehkostí kombinuje elektronické prvky s klasickými nástroji. Prozatím má Patrick na kontě šest alb, ale také hraní po boku legend jako Patti Smith, kterou doprovázel na harfu a housle během jejího turné.

Naposledy se Patrick Wolf Praze představil před necelými třemi lety, kdy se věnoval akustickému albu „Sundark and Riverlight”, v němž přepracoval své dosavadní skladby. Tentokrát přijede v rámci „The Wildsound Tour”, která je předzvěstí nadcházející desky.

Patrick o plánovaném turné řekl: „Dnes jsem položil ucho k zemi a slyšel jsem dupání tančících medvědů, řev zajatého davu...tyto pochmurné příběhy nás dělají zmatenými, ale já chci jen zdivočet, probudit divoký zvuk.”

Názory na jeho hudbu se rozcházejí, někdo tvrdí, že je génius, druzí ho mají za mistra kýče. Rozmanitost tvorby a škála umu ale musí snad každého přesvědčit o první variantě. Posluchače vtáhne vyprávěním do svého emočního světa. Pokud tedy toužíte po strhující hudbě, skvělém zpěvu a výstředních kostýmech, určitě si Wolfovo vystoupení nenechte ujít.

Vstupenky na pražský koncert Patricka Wolfa jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a GoOut.cz za 450,- Kč + poplatky. Lístky za zvýhodněnou cenu 470,- Kč jsou k dostání v NoDu.