Jdi na obsah Jdi na menu

Paul McCartney vystoupí po dvanácti letech v Praze!

31. 3. 2016

Live: Paul McCartney

Datum: 16.06.2016                                   Místo: O2 Arena, Praha

paul-mccartney_2016.jpgFoto - zdroj: paulmccartney.com

Paul McCartney v rámci svého turné „One On One” potvrdil koncert v České republice.

Stejně jako v případě uvedení každé nové šňůry Paula McCartneyho i „One On One” slibuje úžasnou novou scénu a desítky klasických skladeb z nejmilovanějšího katalogu populární hudby mapující celou Paulovu kariéru - jako sólového umělce, člena skupiny Wings a samozřejmě i Beatles – a nebude ani nouze o překvapení.

Turné „One On One” se v Praze zastaví 16. června - Paul se k nám vrací po dvanácti letech od svého prvního zdejšího vystoupení v roce 2004.

„One On One” bylo historicky prvním Paulovým koncertem v Buffalu ve státě New York ukončeno obří turné s názvem „Out There”. Paul na tomto turné odehrál 27 koncertů ve 22 městech po celém světě, včetně své historické premiéry v Jižní Koreji, kde publikum na Olympijském stadiónu v Soulu odmítlo přestat zpívat refrén k písni „Hey Jude” a doslova donutilo Paula zopakovat tuto skladbu v prvním přídavku.

Paul McCartney se dále představil na třech koncertech v Tokyo Dome a jednom v Budokanu, na vyprodaném koncertě na pařížském majestátním Stade de France a na více než tuctu koncertů v arénách napříč USA, Velkou Británií a Evropou, dále pak na festivalech jako Firefly, Roskilde a Lollapalooza v Chicagu, kde pro více jak stotisícové publikum vystoupil s doprovodem hostující Brittany Howard z Alabama Shakes se skladbou „Get Back”.

Živá vystoupení Paula McCartneyho obsahují vše, co očekává jakýkoliv milovník hudby od rockové show, a ještě mnohem víc: téměř tři hodiny obsahující nejúžasnější chvíle z posledních padesáti let hudební historie - desítky písní, které tvořily hudební doprovod našich životů. Paul se svou kapelou vystoupili v celé řadě jedinečných lokalit a míst: před římským Koloseem, na Rudém náměstí v Moskvě, před Buckinghamským palácem, v Bílém domě, nebo v Mexiku, kde vystoupili zdarma pro více než 400 000 lidí. Dále se představili v Candlestick Park v San Francisku, kde Beatles v roce 1966 odehráli svůj poslední koncert, a jeden z Paulových koncertů byl dokonce živě vysílán do vesmíru! Sestava, kterou více než 10 let tvoří Paul „WIX” Wickens (klávesy), Brian Ray (basa / kytara), Rusty Anderson (kytara) a Abe Laboriel Jr (bicí), dodává skladbám nadčasovost.

Na turné „One On One” bude představena zcela nová produkce, jako vždy s využitím nejmodernější audio a video techniky, která zajistí nezapomenutelný zážitek z každého místa v hale. Nebudou chybět velkoplošné projekce, lasery, ohňostroje a samozřejmě ohromující výběr těch nejlepších písní. Koncert Paula McCartneyho slibuje večer, jaký zažijete jen jednou za život.

Vstupenky na pražské vystoupení Paula McCartneyho budou k dispozici v síti Ticketportal v cenových relacích od 1690,- Kč do 3990,- Kč. Oficiální předprodej začne první dubnový den v 10 hodin dopoledne.