Jdi na obsah Jdi na menu

Per Gessle zahraje v Praze hity skupiny Roxette!

12. 4. 2018

Live: Per Gessle's Roxette

Datum: 07.10.2018                       Místo: Forum Karlín, Praha

per-gessle_2018.jpgPer Gessle (foto - zdroj: Live Nation)

S velmi dobrou zprávou přichází švédská skupina Roxette. Její frontman a skladatel Per Gessle se na podzim vydá na evropské turné, během něhož připomene nejslavnější hity své domovské kapely.

Marie Fredriksson, charismatická zpěvačka Roxette, byla na jaře roku 2016 nucena ze zdravotních důvodů přerušit probíhající turné, na něž navazovalo vydání desátého studiového alba „Good Karma”. Per Gessle se s touto situací vypořádal tím, že začal psát písně pro svůj sólový švédský projekt, který ještě tentýž rok natočil v Nashvillu. Nahrávky vznikly s dlouholetými švédskými hudebními partnery Christofferem Lundqvistem, Clarencem Ofwermanem, Andersem Herrlinem a Helenou Josefsson, které doplnilo několik předních amerických muzikantů.

Se členy koncertní doprovodné skupiny Roxette, jež rozšířil o nové hudebníky, Per Gessle v létě roku 2017 absolvoval turné po Švédsku, na němž mimo jiné propagoval desku „En vacker natt” („A Beautiful Night”), první ze dvou minialb, která v Nashvillu natočil. Vzhledem k tomu, že jak natáčení ve studiu, tak i koncertní šňůra byly přijaty s nadšením jak ze strany příznivců, tak i samotných muzikantů, a daly skladbám Gessleho novou perspektivu a hloubku, rozhodl se v projektu pokračovat.

„Vždy jsem miloval hrát s touhle kapelou a pak mě to napadlo. Proč bych nemohl dělat tu samou věc a věnovat se hudbě Roxette. Vzhledem k tomu, že Marie již nemůže vystupovat, na všechny naše písně by se jen usazoval prach. Proto jsem byl nadšený z myšlenky, že bych je mohl propagovat s touto sestavou,” uvádí Per Gessle a jedním dechem dodává: „Marie je samozřejmě nenahraditelná. Ale ona nám sesílá své požehnání, a oba si myslíme, že toto by mohl být výborný způsob, jak udržet skladby čerstvé a představit je všem našim úžasným fanouškům, kteří nás v průběhu let doprovázejí, v trošku jiném podání.”

Per Gessle zdůrazňuje, že formace je schopna pokrýt všechny aspekty hudby Roxette. Od nestárnoucích popových songů po jemné balady, které stále patří do playlistů rádií po celém světě. „Je opravdu zábava hrát velké hity Roxette, ale takové turné je i dobrou příležitostí znovu objevit některé z těch skvělých, ale méně známých písní a zjistit, co z nich můžeme udělat. Jen počkejte a uvidíte.”

Evropské turné s názvem Per Gessle’s Roxette odstartuje v Praze a bude podpořeno i vydáním nové anglicky nazpívané desky „Small Town Talk”, která bude obsahovat nejen materiál z Nashvillu (včetně duetu s britským popovým mistrem Nickem Lowem), ale i nové skladby s kapelou, která pojede s Gesslem nadcházející koncertní šňůru.

Per Gessle se zastaví v pražském Foru Karlín 7. října. Vstupenky jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketpro a Ticketportal za 1490,- Kč.